Loading...

Інформація про якість води в межах пляжів станом на 11 червня 2021 рокуУ цьому оздоровчому сезоні в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води водоймищ на річкових пляжів.

Моніторинг якості води з пляжів на річках і водоймах

За період з 4 до 10 червня 2021 року було досліджено 213 проб річкової води за мікробіологічними показниками, з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) 25 проб (11,7%); проведено 614 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 25 досліджень (4,1%).

За період з 4 до 10 червня 2021 року було досліджено 100 проб річкової води за хімічними показниками, з них не відповідало нормативам 9 проб (9,0%); проведено 1113 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 16 досліджень (1,4%).

За результатами перевищень показників у воді водойм надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із прийняттям відповідних рішень.

Перелік пляжів, які перебувають під контролем Лабораторної служби МОЗ України станом на 11 червня 2021 року із відповідністю якості води водоймищ додається в табличному форматі:

Моніторинг якості води з пляжів на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя, і м. Київ

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) проводиться спостереження за якістю води на 83 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 46 морських і 37 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

З 4 до 11 червня 2021 року досліджено 182 проби води (з них 108 морської) за мікробіологічними показниками, та 73 проби (51 — морської) — за хімічними. 14 проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (у м. Миколаїв, м. Енергодар, м. Київ) та 7 за хімічними показниками. Відхилення за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води: 17,6% із 74 досліджених проб річкової води та 0,9% із 108 морської, за хімічними показниками — 13,6% із 22 проб річкової та 7,8% із 51 проб морської води.

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 15 пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на Азовському узбережжі (сс. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіно), 6 у м. Лиман на р. Сіверський Донець та у межах «Блакитних озер».

У межах здійснення моніторингу досліджено 10 проб води (з них 4 морської) за мікробіологічними та 11 проб (з них 5 морської) води за хімічними показниками. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У Запорізькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 14 пляжів (10 морських на Азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 9 морської) за мікробіологічними показниками, та 12 проб (7 морської) — за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі річкової води за індексом ЛКП (пляж у м. Енергодар — 110000). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Миколаївській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблево-лиман-море) у Березанському районі, у м. Миколаїв на Дніпро-Бузькому лимані, м. Первомайськ (міський «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» в парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 7 морської) за мікробіологічними показниками, та 10 проб (7 морської) — за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі морської води за індексом ЛКП (міський пляж «Прибій» у м. Миколаїв — 9000), за хімічними показниками — у 4 пробах морської води (пляж у с. Коблеве) та у 3 пробах річкової води (пляжі у м. Нова Одеса, пляж «Стрілка» у м. Миколаїв). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

В Одеській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса (9) та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і с. Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води за мікробіологічними показниками, та 12 проб — за хімічними. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено.

У Херсонській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 19 пляжів (10 морських на Чорноморському узбережжі і 9 річкових на р. Дніпро й у межах Каховського водосховища).

У рамках моніторингу досліджено 48 проб води (з них 20 морської) за мікробіологічними показниками, та 24 проби води (16 — морської) — за хімічними. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» й «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне й «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» — на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Міжнародну відзнаку «Блакитний прапор» отримали: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» в Гідропарку, «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» на р. Десенка та пляж «Чорторий» — у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

У рамках моніторингу досліджувалося 28 проб річкової води за мікробіологічними показниками. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 12 пробах за індексом ЛКП («Центральний» — 6600, «Передмістна слобідка» — 5900, «Галерний» — 26000, «Чорторий» — 8900, «Райдуга» — 44000, «Вербний» — 7200). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби.

За даними ДУ «Лабораторний центра МОЗ України на водному транспорті» під наглядом перебуває 1 морський пляж, що розташований на морському узбережжі у м. Чорноморськ Одеської області (пляж міський).

У рамках моніторингу проводяться досліджено 4 проби морської води за мікробіологічними та 4 проби води за хімічними показниками. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

Популярні новини