Loading...

Інформація про якість води в межах пляжів станом на 30 липня 2021 рокуУ цьому оздоровчому сезоні в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води водоймищ на річкових пляжів.

Моніторинг якості води з пляжів на річках і водоймах

За період з 23 до 29 липня 2021 року було досліджено:

  • 163 проби річкової води за мікробіологічними показниками, з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) 49 проб (30,1%); проведено 603 дослідження річкової води, з них не відповідало нормативам 52 дослідження (8,6%);
  • 139 проб річкової води за хімічними показниками, з них не відповідало нормативам 68 проб (47,5%); проведено 1334 дослідження річкової води, з них не відповідало нормативам 118 досліджень (8,8%).

За результатами перевищень показників у воді водойм надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із прийняттям відповідних рішень.

Перелік пляжів, які перебувають під контролем Лабораторної служби МОЗ України станом на 30 липня 2021 року із відповідністю якості води водоймищ додається в табличному форматі:

Моніторинг якості води з пляжів на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя, і м. Київ

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) проводиться спостереження за якістю води на 86 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 46 морських і 37 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

З 23 до 29 липня 2021 року досліджено: 

  • 201 пробу води (з них 124 морської) за мікробіологічними показниками; 
  • 140 проб води (78 — морської) за хімічними показниками. 

50 проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (у м. Маріуполь, м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Енергодар, м. Миколаїв, м. Южноукраїнськ, м. Київ) та 58 за хімічними показниками (у м. Київ, м. Херсон, м. Миколаїв). 

Відхилення на цьому зареєстровані за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води — відповідно 41,6% із 77 досліджених проб та 14,5% із 124, за хімічними показниками — 79,0% із 62 проб річкової та 11,5% із 78 проб морської води. 

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 15 пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на Азовському узбережжі (сс. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіно), 6 у м. Лиман на р. Сіверський Донець та у межах «Блакитних озер».

У межах здійснення моніторингу досліджено 15 проб води (з них 9 морської) за мікробіологічними показниками, та 9 проб морської води — за хімічними. 

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 5 пробах морської води за індексом ЛКП (міські пляжі у м. Маріуполь — по вул. Виноградна, 140, у р-ні водної станції «Куточок», у р-ні СРЗ, с. Пісчане, у р-ні кафе «Rafale» — по 240000; у р-ні готелю «Турист» — 24000). За хімічними показниками — у 5 пробах морської води (пляжі у м. Маріуполь). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Запорізькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 14 пляжів (10 морських на Азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У рамках моніторингу досліджено 19 проб води (з них 15 морської) за мікробіологічними показниками, та 6 проб (2 — морської) — за хімічними. 

Відхилення від стандарту виявлено у 11 пробах морської води за індексом ЛКП показниками (пляжі у м. Бердянськ — 12000-130000) та 1 пробі річкової води за індексом ЛКП (пляж у м. Енергодар — 110000); за хімічними показниками — у 3 пробах морської-річкової води (пляжі у м. Бердянськ, м. Запоріжжя, м. Енергодар). У смт. Кирилівка, м. Приморськ, с. Новокостянтинівка проби не відбирались. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води. 

У Миколаївській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблево-лиман-море) у Березанському районі, у м. Миколаїв на Дніпро-Бузькому лимані, м. Первомайськ (міський «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» в парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 7 морської) за мікробіологічними показниками, та 10 проб (7 — морської) — за хімічними. 

Відхилення від стандарту виявлено у 2 пробах морської води за індексом ЛКП (міський пляж у м. Миколаїв «Чайка» — 6200) та 2 пробах річкової води за індексом ЛКП (пляжі у м. Южноукраїнську — 9500 і 13000), за хімічними показниками — у 3 пробах морської води (пляж «Прибій» у м. Миколаїв). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

В Одеській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса (9) та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і с. Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води за мікробіологічними показниками, та 42 проби — за хімічними. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено.

У Херсонській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 19 пляжів (10 морських на Чорноморському узбережжі і 9 річкових на р. Дніпро й у межах Каховського водосховища).

У рамках моніторингу досліджено 47 проб води (з них 23 морської) за мікробіологічними показниками, та 33 проби води (12 — морської) — за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено за хімічними показниками у 12 пробах річкової води (пляжі у м. Херсон). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» й «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне й «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» — на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Міжнародну відзнаку «Блакитний прапор» отримали: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» в Гідропарку, «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» на р. Десенка та пляж «Чорторий» — у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

У рамках моніторингу досліджувалося 36 проб річкової води за мікробіологічними показниками, та 36 проб — за хімічними.

Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 28 пробах за індексом ЛКП («Веселка» — 70000, «Венеція» — 240000, «Дитячий» — 540000, «Золотий» — 240000, «Молодіжний» — 70000, «Передмістна слобідка» — 70000, «Центральний» — 70000, «Чорторий» — 240000, «Троєщина» — 20000, «Райдуга» — 240000, «Тельбін» — 240000, «Пуща-Водиця» — 6200) та у 35 пробах за хімічними показниками (пляжі «Галерний», «Троєщина», «Райдуга», «Тельбін», «Вербне», «Пуща-Водиця»). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби.

За даними ДУ «Лабораторний центра МОЗ України на водному транспорті» під наглядом перебуває 1 морський пляж, що розташований на морському узбережжі у м. Чорноморськ Одеської області (пляж міський).

У рамках моніторингу проводяться досліджено 6 проб морської води за мікробіологічними та 4 проби води за хімічними показниками. Відхилень від стандарту не виявлено.

Популярні новини