Loading...

5 кроків до здоров’я вашого мозку???? Здоров’я мозку — важлива складова загального стану здоров’я людини. Саме мозок забезпечує нашу здатність спілкуватися, ухвалювати рішення, розв’язувати проблеми і вести продуктивне життя. Оскільки мозок контролює стільки повсякденних функцій, це, вочевидь, один із найцінніших органів у людському тілі.
У Всесвітній день мозку ділимося порадами, що допоможуть зберегти ваш мозок здоровим:
 
 
???? Будьте фізично активними! Регулярні вправи сповільнюють вікове погіршення стану мозку й підтримують когнітивні здібності, які з віком зазвичай знижуються. Фізичні вправи також допомагають знизити кров’яний тиск, знизити ризик появи серцево-судинних захворювань, що можуть призвести до інсульту, і допомагають підтримувати нормальний приплив крові до мозку. Оберіть вид активності, який до вподоби саме вам: біг, прогулянка на свіжому повітрі, йога, танці тощо. Головне, щоби такі заняття були регулярними.
♟ Не менш важливими є розумові вправи. Наприклад, читання, розв’язування головоломок, вивчення іноземних мов чи гра на музичних інструментах. У таких іграх, як шахи й судоку, використовується стратегічне мислення, яке також відносять до розумових вправ.
???? Достатньо спіть. Сон відіграє важливу роль для здоров’я й роботи мозку, імунної системи й багатьох інших систем організму. Здоровий сон допомагає бути уважним, зосередженим і здатним ухвалювати зважені рішення. Регуляний спокійний сон дає вашому мозку час позбутися від продуктів обміну й оптимізувати пам’ять.
???? Уникайте травм. Травми голови — що сталися в результаті нещасного випадку або занять екстремальними видами спорту — створюють шкідливі умови для клітин мозку.
???? Для ефективної роботи наш мозок потребує не лише правильного відпочинку, а й повноцінного харчування. Збалансоване харчування, що включає різноманітні фрукти, овочі, білки та цільнозернові продукти, живить тіло та мозок. Уникайте вживання оброблених продуктів, зменште споживання солі та цукру, адже це може сприяти появі серцево-судинних захворювань. Відмовтесь від тютюну й алкоголю.
????‍⚕ Проходьте профілактичні огляди. Це дає змогу завчасно розпізнати проблеми, забезпечити належне лікування та запобігти подальшим проблемам зі здоров’ям. Не чекайте критичного моменту, проходьте профілактичні огляди і вчасно звертайтеся по медичну допомогу.
Мозок контролює так багато наших повсякденних функцій, тому варто зміцнювати його здоров’я!
 

Популярні новини