Loading...

5 років доступу в реанімаціїТема вільного доступу до реанімацій була і залишається надчутливою для українського суспільства. Вже понад 5 років діє “Порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії”, затверджений наказом МОЗ №562. Згідно з яким відділення інтенсивної терапії відкрито для рідних тяжкохворих пацієнтів. Вільний доступ став нормою.
Ми переконані, що активне залучення родини у процес лікування та догляду значно поліпшує фізичне та психосоціальне здоров’я пацієнта. Тому внесли виконання цього наказу у договір між НСЗУ та медичним закладом, де є відділення інтенсивної терапії.
Але відкриті реанімації - це не тільки діючий наказ. Не тільки вимоги в договорах між лікарнями та НСЗУ. Це - організаційні та етичні правила, які дбають про безпеку пацієнта в реанімації. І цих правил повинні дотримуватися обидві сторони. Завжди. І особливо сьогодні - під час пандемії COVID-19.
Заклади охорони здоров’я мають забезпечити право на допуск до пацієнта будь-якого віку - цілодобово та сім днів на тиждень. А рідні пацієнтів мають дотримуватись рекомендацій і правил, визначених у цьому ➡ Порядку.
 

Популярні новини