Loading...

9 ознак, що ваші стосунки з антибіотиками здорові???? Щороку у світі тиждень говорять про відповідальне використання антибіотиків. А ми в Центрі разом з міжнародними партнерами та науковцями щодня працюємо над тим, аби контролювати й впливати на ситуацію зі стійкістю до мікробів????
⚡ Ми розробляємо нормативно-правову базу, яка допоможе досягти найкращих стандартів. Проте, без проактивності громадян нам не обійтись.
Перевірте себе, чи правильно ви приймаєте антибіотики????:
1. Ви знаєте, що таке резистентність❕
Антибіотикорезистентність або мікробна резистентність де-не-де трапляються в медіа. Проте, вони мають поповнити ваш словник вже сьогодні????
Резистентність - це стійкість. Резистентні мікроби - це такі, які не можливо подолати антибіотиком. Антибіотикорезистентність, своєю чергою, свідчить, що антибіотик не спрацьовує, бо мікроби стали сильними й тепер треба шукати новий антибіотик.
2. Миєте руки милом????????
Як повернулись з вулиці, перед їжею, після того, як погладили котика, після туалету, після громадського транспорту. У випадках, коли немає можливості помити руки, - є антисептик.
3. Використовуєте бар’єрні контрацептиви????
Безпечний секс - це шлях уникнення багатьох інфекцій. Хвороби, які передаються статевим шляхом досить часто спричинені резистентними збудниками.
4. Готуєте їжу безпечно????
Бактерії в їжі можуть спричиняти захворювання, тому дотримуєтесь правил безпеки продуктів. Підтримуєте чистоту на кухні, її поверхнях, чистими мають бути посуд та інше кухонне приладдя. Для обробки сирих продуктів використовуйте окремі ножі та обробні дошки. Ретельно готуйте їжу, адже їжа стає безпечною, коли під час приготування температура всередині страви стає достатньо високою аби знищити мікробів. Зберігайте їжу при безпечній температурі, а якщо ви не впевнені, щодо безпеки приготування чи зберігання їжі — викиньте її та не куштуйте.
5. Ви вакциновані. А якщо маєте дітей - вакцинуєте їх згідно з Національним календарем щеплень????????
Особливо це стосується тих хвороб, збудниками яких є бактерії. Проте, навіть при захворюванні від вірусів у хворого може розвинутись коінфекція, тоді застосування антибіотиків буде вимушеним. Уникнути цього допомагає вакцинація!
6. Не купуєте антибіотики самостійно чи за рекомендацією друзів????
Це золоте правило! Лише лікар може призначити антибіотик і крапка????
7. Ви можете без проблем перепитати у свого сімейного: “А мені точно треба пити антибіотики?”????‍♀️
Отримати розлогу відповідь про доцільність приймання антибіотиків - важлива складова безпечного лікування. Не варто соромитись чи переживати. Лікар і справді може вам доступно розповісти, чому це необхідно????‍⚕️
8. Не пропускаєте приймання антибіотику❕
А навіть якщо так трапилось, то телефонуєте лікарю. Лише він може сказати, як діяти далі. І навіть якщо в інструкції написано приймати 5 днів, а лікар каже 7, то очевидно треба дотримуватися рекомендації лікаря. Інструкція не враховує ваших особливостей на відміну від сімейного.
9. Вам давно відомий факт, що віруси не лікують антибіотиками????
І ви люб'язно нагадуєте про це батькам, друзям та знайомим, коли про це заходить мова????
Скільки пунктів зі списку ви виконуєте? Тільки чесно????
 

Популярні новини