Loading...

Безоплатна неонатальна допомога: що гарантується новонародженимДіти, народжені хворими або передчасно, потребують високоспеціалізованої допомоги. У межах Програми медичних гарантій така допомога гарантується їм безоплатно і в повному обсязі.

У 2022 році серед пріоритетів Програми медичних гарантій залишається медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках. Така допомога необхідна дітям, які народилися передчасно чи зі складною неонатальною патологією. Вони потребують спеціалізованих медичних послуг та обладнання, щоб повноцінно дихати, підтримувати температуру тіла, харчуватися. Якісна і вчасно надана допомога значно знижує рівень смертності таких дітей.

НСЗУ платить закладам за неонатальну допомогу за одним із найвищих тарифів, який цьогоріч зріс на 19% і становить 135 тис. грн для новонароджених з масою тіла до 1500 грамів. Для дітей від 1500 грамів тариф  зріс на 32% і становить  33 тис. грн.
Максимальний тариф — 161 тис. грн та 39 тис. грн відповідно у закладах, які мають виїзну неонатологічну бригаду.

Які безоплатні послуги передбачає медична допомога у складних неонатальних випадках:
- інтенсивна терапія;
- допомога новонародженим, які народилися хворими та/або передчасно;
- цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
- лабораторні, інструментальні обстеження, лікування та догляд;
- своєчасне знеболення під час діагностики та лікування;
- у 2022 році в переліку послуг з’явилося виходжування недоношених за методом “Кенгуру”, зокрема у відділенні інтенсивної терапії;
- забезпечення ліками з Нацпереліку та медвиробами, які закуплені зокрема за рахунок інших програм, їх наявність у лікарні можна перевірити за цим посиланням.

Повний перелік послуг можна почитати за цим посиланням (9 “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”, файл “Специфікація”).

Як отримати послуги безоплатно:
- за направленням лікуючого лікаря;
- при доставленні бригадою швидкої допомоги або виїзною неонатологічною бригадою невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії;
- при переведенні з іншого закладу чи підрозділу.

Зверніть увагу, що такі послуги новонародженим надаються лише в стаціонарі.

Де отримати послуги: у 99 медичних закладах. Побачити їх можна на дашборді, обравши групу послуг “8 Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”.

Нагадуємо, що Програма медичних гарантій забезпечує комплексний підхід до допомоги вагітним, породіллям і немовлятам:
- на амбулаторному рівні пацієнтка отримує повний пакет послуг із супроводу вагітності;
- також неускладнену вагітність може вести сімейний лікар, якщо для пацієнтки і лікаря це зручно;
- у стаціонарі й надалі існуватимуть пріоритетні пакети для акушерської та неонатальної допомоги;
- з березня 2022 року планується окрема послуга неонатального скринінгу, яка дозволить проводити ранню діагностику 21 генетичного захворювання в дітей.

Популярні новини