Loading...

Чи може вакцина заразити людину COVID-19? Чому вакциновані люди можуть захворіти на COVID-19? Пояснення МОЗВакцина проти COVID-19 не може заразити людину, бо у її складі немає живого вірусу. 

Натомість вона стимулює вироблення імунітету, повідомили у Міністерстві охорони здоров’я. Міністерство провело опитування серед підписників у соцмережах і виявило, що частина читачів вважає, що вакцинація проти COVID-19 погіршує ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції. Також поширеним виявився фейк, що вакциновані проти COVID-19 легше заражають інших людей, бо їм "ввели коронавірус" зі щепленням.

Чи може людина заразитись COVID-19 від вакцини?

З початку вакцинальної кампанії в Україні щеплюють кількома вакцинами: CoronaVac, Comirnaty від Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna. 

Вони мають різний спосіб дії, проте жодна з них не може заразити людину COVID-19, наголошують у МОЗ.

  • CoronaVac – це інактивована вакцина.

У її складі є вже вбитий вірус. Оскільки він мертвий, то не може поширюватись в організмі людини.

  • AstraZeneca – векторна вакцина. 

У ній використовується безпечний модифікований вірус застуди, який має в собі специфічний білок. Він же активує імунну відповідь: виробляється захист організму, але людина не підхоплює вірус.Також вакцина містить лише генетичний матеріал коронавірусу, який допомагає імунній системі розпізнавати вірус.

  • Вакцини Pfizer і Moderna мають у складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка кодує білок оболонки коронавірусу.

Ця мРНК при потраплянні в організм навчають його виробляти захисні антитіла.

Сама ж мРНК гине.

"Як можна побачити, жодна з вакцин не має в складі живого вірусу, який завдає шкоди здоров’ю людини. Вакцини не провокують захворювання, а, навпаки, формують стійкий захист для майбутніх "зустрічей" з коронавірусом", – запевняють у МОЗ.

Чому вакциновані люди можуть захворіти на COVID-19?

По-перше, такі випадки трапляються нечасто, здебільшого серед людей похилого віку та зі слабким імунітетом. 

По-друге, кількість випадків зараження серед вакцинованих збільшилася через те, що люди припинили дотримуватися карантинних обмежень. 

Навіть вакциновані мають носити маски та дотримуватись соціальної дистанції, зауважують в установі.

"Навіть якщо ви заразились, будучи вакцинованими, хвороба протікатиме в рази легше", – додають у МОЗ.

Ви уникнете госпіталізації та швидше повернетесь до звичного життя.

"Якщо Ви і захворієте, будучи щепленими, ймовірність заразити оточення в рази зменшується: ви убезпечите своїх рідних і близьких від зараження", – наголошують у МОЗ.

Нагадаємо, ризик тяжкого перебігу хвороби у вакцинованих знижується у 15 разів. 

Популярні новини