Loading...

Чи можна приймати вітаміни без консультації лікаря?Дехто вважає, що люди повинні приймати вітаміни та різноманітні добавки, бо це начебто зробить їх “здоровішими”. Але все не зовсім так. Здорові дорослі люди мають отримувати поживні речовини з їжі, саме так вони найкраще засвоюються і виконують усі свої функції. Попри надзвичайну популярність вітамінних пігулок і добавок, існує дуже мало доказів того, що вони поліпшують здоров’я.
Більшість вітамінних добавок є безпечними, адже не впливають на організм взагалі ніяк. Але є деякі ризики в безконтрольному прийманні вітамінів:
❗️Високі дози бета-каротину пов’язують з більшим ризиком раку легень у курців.
❗️Надмір кальцію та вітаміну D може збільшити ризик утворення каменів у нирках.
❗️Високі дози вітаміну Е можуть призвести до інсульту.
❗️Вітамін К може знижувати ефект препаратів для розрідження крові.
❗️Прийом великої кількості вітаміну B6 протягом року або довше був пов’язаний з пошкодженням нервів і погіршенням рухової активності.
Кому потрібні додаткові вітаміни:
????Дорослі з остеопорозом можуть потребувати додаткового вітаміну D і кальцію.
????Люди з хворобою Крона або целіакією гірше засвоюють поживні речовини.
????Люди з дефіцитом вітаміну В12 майже завжди потребують його додаткових доз.
????Деякі дослідження також виявили, що вітамін С, вітамін Е, каротиноїди, цинк та мідь можуть сповільнити втрату зору у літніх людей.
????Люди з непереносимістю лактози не вживають молочні продукти, тому не отримують достатньої кількості вітаміну D і кальцію.
????Крім того, у наших широтах із жовтня по квітень недостатньо сонця, щоб організм виробляв достатньо вітаміну D самостійно. Ті, хто не отримує його з їжі, повинні розглянути можливість щоденного прийому 10 мікрограмів вітаміну D.
Отже, вітамінні добавки можуть бути корисними людям із певними медичними проблемами, коли їх призначив лікар. Усім іншим рекомендовано дотримуватися збалансованого харчування з великою кількістю овочів, фруктів, злаків, риби та отримувати свої вітаміни з їжі. ????
 

Популярні новини