Loading...

Чи можна вагітним вакцинуватись проти COVID-19? А тим, хто годує грудьми?Ділимось останніми висновками Національної технічної групи експертів з імунізації ????
✅ Вагітні можуть важче переносити COVID-19.
✅ Якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад жінка працює в ковідній лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем.
✅ Якщо, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною. В Україні поки використовується тільки одна така вакцина - Comirnaty від Pfizer-BioNTech.
✅ Якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі - в Україні з таких вакцин лише AstraZeneca (Covishield, SKBio) - до настання або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення. На основі цього жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності чи вже після пологів.
✅ Рутинне проведення тесту на вагітність перед вакцинацією проти COVID-19 не рекомендоване.
✅ Жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень.
✅ Інструкцією вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech, яку теж використовують в Україні, забороняється щеплення нею вагітних та жінок, які вигодовують грудним молоком.
 

Популярні новини