Loading...

Чи можна вакцінуватися людям з аутоімунними захворюваннями?Люди з аутоімунними захворюваннями перебувають у групі ризику COVID-19 – хвороба може бути для них смертельною. Тому вакцинація таких пацієнтів є обов’язковою.
Наразі існують різні типи вакцин проти COVID-19, дозволені Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Усі вони не є живими, а тому безпечні для людей з порушеннями імунної системи, включно з імунодефіцитом та аутоімунними захворюваннями.
Рекомендується за можливості проводити вакцинацію проти COVID-19 в інший день, ніж звичайні інфузійні процедури, такі як замісна терапія імуноглобулінами або інфузія імунодепресантів. Тим пацієнтам, які ще не отримують лікування, рекомендують отримати щеплення за два тижні до початку планової імуносупресивної терапії.
Лікар може порадити зробити щеплення через два тижні після інфузії — це дозволяє не сплутати побічні ефекти чи алергічні реакції, якщо вони виникнуть у відповідь на інфузійне лікування або вакцину від COVID-19.
Так, після щеплення дехто може відчути біль у місці ін’єкції, болі в суглобах та м’язах, головний біль, лихоманку, втому або загострення екземи через день після вакцинації. Це поширені побічні ефекти і вони вказують на початок імунної відповіді, а не на алергічну реакцію. Побічні ефекти зазвичай не вимагають лікування, але можна випити парацетамол чи ібупрофен від болю і підвищеної температури.

Популярні новини