Loading...

Чи потрібно платити за МРТ та КТ при хіміотерапевтичному лікуванні?Онкодіагноз може приголомшити пацієнта, адже боротьба з такою хворобою потребує значних зусиль та витрат. Проте слід пам’ятати, що діагностика і лікування онкологічних хвороб входять до Програми медичних гарантій та є безоплатними для пацієнтів.
❗️Зокрема за хіміотерапевтичне лікування дітей та дорослих у стаціонарних та амбулаторних умовах у медзакладах, які підписали відповідні пакети з НСЗУ, пацієнти платити не повинні. За лікування пацієнтів медичним закладам платить НСЗУ. Наприклад, лише у 2021 році за пакетом хіміотерапевтичного лікування заклади отримали 1,3 млрд грн. Найбільше отримали Одеський обласний онкодиспансер (92 млн грн), Київський міський клінічний онкоцентр (81,6 млн грн), Дніпровська міська клінічна лікарня №4 (73,8 млн грн).
✅Такі вартісні методи діагностики, як МРТ і КТ, входять у пакет хіміотерапевтичного лікування.
Взагалі хіміотерапевтичне лікування включає всі необхідні інструментальні дослідження пацієнтам із підтвердженим онкологічним діагнозом, зокрема:
????магнітно-резонансна томографія (в тому числі з внутрішньовенним контрастуванням);
????рентгенологічні дослідження, в тому числі комп’ютерна томографія (з внутрішньовенним контрастуванням).
Що ще пацієнт отримує безоплатно під час хіміотерапії, можна побачити у вимогах ПМГ (пункт 26, файл Специфікація).
????У яких медичних закладах МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з клінічно та морфологічно встановленим діагнозом злоякісного новоутворення?
Таких закладів 99 у всіх регіонах України, з них шість — приватні: у Кропивницькому, Дніпрі, Полтаві та Запоріжжі. Їх перелік та розташування є на дашборді НСЗУ, у фільтрі Напрям оберіть “Онкологія”, Група послуг — “Хіміотерапевтичне лікування”. Також цю інформацію можна дізнатися, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за безоплатним номером 16-77.
????Щоб отримати лікування в межах пакету “Хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями у дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах”, в тому числі - і безоплатне КТ, МРТ, пацієнту потрібне електронне направлення. Направлення пацієнтам із встановленим онкодіагнозом видає лікуючий лікар.
❗️Якщо у медзакладі у пацієнта вимагають гроші за послуги, які є безоплатними, залишайте скаргу головному лікарю медичного закладу, а також НСЗУ. Як це зробити, ми розповідали раніше..
 

Популярні новини