Loading...

Чому так важливо довіряти своєму сімейному лікарю під час лікування COVID-19?Успішне подолання будь-якої хвороби, в тому числі і коронавірусу, залежить від налагоджених комунікацій на рівні “пацієнт - лікар”, взаємоповаги та довіри. Розповідаємо, чому так важливо довіряти своєму сімейному лікарю під час лікування COVID-19?
➡️Якщо маєте симптоми СOVID-19, не приховуйте цю інформацію під час запису на прийом або під час візиту до амбулаторії. Також коли лікар встановив діагноз, оцінив ваш стан і призначає дистанційні консультації, не варто перебільшувати тяжкість симптомів, заради того, щоб здійснити візит до лікаря особисто. Пам’ятайте, що доцільність візиту має визначити саме лікар.
❗ Але одразу домовтеся про план дій у разі, якщо вам стане гірше, наприклад, сильно впаде сатурація. Лікар пояснить, коли варто звертатись до нього, а коли краще звернутися у “швидку”.
➡️Без довіри лікарю успішне лікування зводиться нанівець. Бо самолікування, по-перше, шкодить швидкому одужанню, по-друге вимагає від лікаря більше часу на ведення пацієнтів, які не виконують його рекомендацій. Тому зараз як ніколи важливо виконувати приписи лікаря. Так лкування буде максимально швидким та ефективним, а ризики ускладнень мінімізовані.
➡️У жодному разі не починайте прийом антибіотиків без призначення. По-перше, вони неефективні проти вірусних захворювань. По-друге, безконтрольний прийом антибіотиків може призвести до утворення бактерій, стійких до будь-яких ліків. Антибіотики використовують у лікуванні супутніх бактеріальних інфекцій, які може діагностувати лише лікар.
➡️Не варто самостійно проходити комп'ютерну томографію легень. Її призначає лише лікар з огляду на різноманітні показники. Під час КТ організм отримує певну дозу опромінення, цей фактор лікар також враховує. Якщо лікар вирішив, що КТ не потрібна, не вимагайте направлення, краще порадьтеся щодо подальшого лікування.
➡️Якщо ви не розумієте логіки певних призначень, обстежень чи логіки їх відсутності, попросіть свого лікаря пояснити це зрозумілою мовою.
➡️Якщо ж під час лікування COVID-19 ви все-таки приймали якісь ліки без припису, то не приховуйте цієї інформації від лікаря. Сторонні препарати чи речовини можуть впливати на ваше здоров’я та результати лікування, лікар має розуміти причини цих змін, щоб допомогти пацієнту одужати якнайшвидше.
➡️Після одужання порадьтеся зі своїм лікарем, коли можна вакцинуватися від COVID-19, і поставте всі запитання щодо вакцин та процесу щеплення. Лікар з радістю на них відповість і заспокоїть, якщо вас щось турбує. ????
 

Популярні новини