Loading...

Чому у пунктах вакцинації Краматорська виникають черги та як отримати Covid-сертифікатиУ приміщенні виконавчого комітету Краматорської міської ради відбулась прес-конференція з питань вакцинації за участю начальника відділу охорони здоров’я Андрія Петриченка та генерального директора «Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1» Олександра Власенка. 

На початку зустрічі Андрій Петриченко озвучив статистику захворюваності Covid-19 по Краматорську. 18 жовтня отримано 117 позитивних тестів ПЛР на коронавірус. Загальна кількість зареєстрованих осіб з результатом «позитивний» по Краматорську з початку пандемії становить 15688.

Завантаженість ліжок для хворих на коронавірус – 92%

За понеділок шпиталізовано 9 хворих, 5 людей померло. У міських лікарнях з діагнозом пневмонія знаходиться 321 особа, з них підтверджений діагноз COVID-19 мають 292, решта чекають результатів аналізу. Наразі на кисневій підтримці знаходяться 279 пацієнтів, на апаратах штучної вентиляції легень – 10 (вільних 20 апаратів).

Наразі у Краматорську в наявності 318 ліжок для лікування хворих на коронавірусну інфекцію – 90 у міській лікарні № 1 та 218 у лікарні № 2. Завантаженість ліжок – 92%. Ліжка з киснем зайняті на 100%.

Навантаження на лікувальні заклади Краматорська досить велике. Андрій Петриченко підкреслив також навантаженість не тільки на другу ланку, але і на першу.

 
 

Зокрема, від мешканців міста надходять скарги, що вони не можуть отримати щеплення або потрапити на прийом до сімейного лікаря. За інформацією начальника відділу охорони здоров’я, тільки 18 жовтня ЦПМСД № 1 прийняв 1639 хворих, ЦПМСД № 2 – 1831. Хворих, які звернулись вперше з ознаками респіраторної хвороби: у ЦПМСД  № 1 – 526 пацієнтів, ЦПМСД № 2 – 679. Крім того, ЦПМСД  № 1 обслугував 179 хворих на дому, а ЦПМСД  № 2 -107.

«Центри працюють з дуже великим навантаженням. Лікарів не вистачає»

«Всі ці люди – наші пацієнти, які звернулися по допомогу до медичних центрів. Разом з цим за вчорашній день зроблено 826 щеплень. Цифри говорять самі за себе – центри працюють з дуже великим навантаженням. Лікарів не вистачає. Тому подовжити часи роботи пунктів вакцинації чи збільшити їх кількість на теперішній час фізично не можливо. Зараз йде обговорення щодо залучення до вакцинальної кампанії робітників другої ланки – це працівники міської лікарні № 2 та дитячої лікарні. Однак це питання не вирішується за один день. Є певна процедура згідно з законодавством, а також проведення навчання співробітників», – підкреслив Андрій Петриченко.

Начальник відділу охорони здоров’я розповів про наявність вакцин. Станом на ранок 19 жовтня: Astra Zeneca – 1900, Corona Vac – 2918, Pfizer – 1116. За останні декілька днів значно збільшилась кількість бажаючих зробити щеплення. Але спроможність пунктів вакцинації – обмежена.

Генеральний директор «Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1» Олександр Власенко звернув увагу на те, що коли людина приходить до пункту  вакцинації, треба мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.

«У разі якщо відсутня декларація – процедура займає більше часу, що призводить до додаткових черг. Також є випадки, коли людина не пам’ятає, яким препаратом йому було зроблено перше щеплення. Все це сповільнює час роботи бригади», – зазначив Олександр Власенко.

 
 

«Вже вакциновано 38 % дорослого населення міста»

Хибна думка, якщо пацієнт вакцинований, то він не захворіє.  Щеплення захищає від важкого перебігу COVID-19 та потрапляння у стаціонар та реанімацію.

«За годину одна бригада обслуговує 6-8 пацієнтів. За 6 годин роботи – це близько 50 осіб. Тому не треба скупчуватись та утворювати черги, краще записуватись на вакцинацію і приходити вчасно у свій пункт. Наразі у Краматорську є10 пунктів вакцинації – 8 в амбулаторіях ЦПМСД № 1 та 2 – у ЦПМСД № 2. Також діють два пункти масової вакцинації населення – перший на автостанції «Краматорськ», другий – у «Епіцентрі». Крім того працюють мобільні бригади, які щеплюють організовані групи від 30 осіб. Робота ведеться високими темпами. Вже вакциновано 38 % дорослого населення міста», – розповів генеральний директор «Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1».

Завантажуйте Covid-сертифікати у додатку «Дія»

Також актуальним є питання отримання сертифікатів про вакцинацію.

«Оформлення паперового сертифіката займає певний час. У тих, хто має  id-карту або біометричний закордонний паспорт, сертифікат відображається у додатку «Дія». І якщо у вас він з’явився у додатку, то будь ласка, не витрачайте час лікарів і не звертайтесь для отримання паперової версії документу. Тому що 40 % запису на прийом до лікаря – це за отриманням сертифікату. Також у додатку є можливість роздрукувати сертифікат. До речі, документи, роздруковані у додатку «Дія» , мають qr-код, якого немає на паперовому сертифікаті. Наразі ми розробляємо систему отримання паперового сертифіката в іншому порядку. Розглядається схема, коли пацієнт буде замовляти документ у телефонному режимі у сімейного лікаря, а забирати наступного дня у реєстратурі». – наголосив Олександр Власенко.

Через великий попит на щеплення, у тих, хто отримав першу дозу вакцини, виникає питання, чи зможуть вони вчасно отримати другу дозу. Керівник ЦПМСД № 1, відповідаючи на це питання, запевнив, що кожен вакцинований отримає повторне щеплення у встановлені терміни. Максимальний інтервал між першою та другою дозою становить 180 днів.

Прес-служба Краматорської міської ради

Популярні новини