Loading...

Чому важливо кожному перевіритися на ВІЛ та гепатит С?Більше мільйона українців не знають, що інфіковані вірусним гепатитом С. Ще майже 60 тисяч людей — не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.
Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже що раніше вірус знайдено, то раніше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування.
Наразі повністю вилікуватися від ВІЛ неможливо. Натомість сучасна антиретровірусна терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ.
Гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на гепатит С. Станом на 01 листопада 2021 року в Україні наявно близько 10 тисяч тримісячних курсів для лікування вірусного гепатиту С. Тобто держава може вилікувати близько 10 тисяч українців безкоштовно.
Європейський тиждень тестування запроваджено у 2013 року, щоб збільшити кількість тестування на ВІЛ та вірусні гепатити й підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.
Уже дев’ятий рік поспіль тиждень тестування відбувається у країнах Європи. Сьомий рік — до ініціативи крім тестування на ВІЛ включено тестування на вірусні гепатити В та С. Третій рік поспіль Європейський тиждень тестування проходить двічі на рік — у травні та листопаді.
Також зробити швидкий тест на ВІЛ та вірусні гепатити можна у:
???? свого сімейного лікаря;
???? найближчому Центрі СНІДу чи кабінеті Довіри;
???? неурядових організаціях;
???? в будь якому закладі охорони здоров’я України, що надають медичну допомогу в рамках 13 пакетів програми медичних гарантій, в тому числі амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу;
???? замовивши оральний тест на ВІЛ та пройти за його допомогою самотестування за посиланнями https://prozdorovia.in.ua (опція замовлення тесту відкрита для осіб, що пройшли анкету ризику та отримали високий та середній результат) та oraltest.org.ua.
 
 

Популярні новини