Loading...

Декларація з лікарем. Що потрібно знати?Кожен пацієнт, який уклав декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, має право на безоплатний гарантований державою пакет медичних послуг на первинній ланці. Нагадуємо, що потрібно знати про декларацію з сімейним лікарем ????
???? Обирати сімейного лікаря, терапевта або педіатра можна абсолютно вільно, без прив’язки до місця реєстрації чи фактичного проживання. Юридичним підтвердженням такого волевиявлення пацієнта є укладена декларація. Зберігайте цей документ.
???? Змінити сімейного лікаря можна у будь-який час, коли виникає така потреба. Для цього потрібно лише укласти декларацію з іншим лікарем. І попередня декларація декативується автоматично.
???? Щоб укласти декларацію, при собі потрібно мати:
➡ оригінал паспорта або іншого документа, що посвідчують особу пацієнта та/або його законного представника;
➡ оригінал реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП);
➡ свідоцтво про народження дитини, якщо подаєте декларацію про вибір лікаря-педіатра чи сімейного лікаря для дитини. Детальніше про те, як правильно оформити декларацію і на що звернути увагу ➡ ми розповідали тут.
???? За дітей до 14 років декларацію з лікарем підписує один із батьків. А якщо дитині уже виповнилося 14 років і вона отримала паспорт, то підписати декларацію з педіатром чи сімейним лікарем вона може самостійно. Це закріплено в Основах законодавства про охорону здоров’я та у відповідному наказі МОЗ №503. Детальніше про декларацію з лікарем для дитини ➡ можна прочитати тут.
???? Відвідувати свого сімейного лікаря варто не лише зі скаргами на стан здоров’я, а й для профілактичних оглядів та консультацій. Проте декларація лишається чинною, незалежно від того, як часто пацієнт буваєте в лікаря.
А перелік підстав припинення дії декларації ➡ можна побачити тут.
???? Знайти лікаря, з яким можна укласти декларацію, допоможе дашборд “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmd-map.
Тут міститься уся необхідна інформація про державні центри надання первинної медичної допомоги, приватні центри, а також лікарів-ФОП, які працюють за договором з НСЗУ.
☎ Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безоплатним номером 16-77. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.
 

Популярні новини