Loading...

До програми “Доступні ліки” включено 62 нових лікарських засоби1 жовтня в урядову програму реімбурсації “Доступні ліки” увійшли препарати для лікування нецукрового діабету, епілепсії, розладів психіки та поведінки. Нагадаємо, що реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів.
До програми “Доступні ліки” включено 62 нових лікарських засоби:
???? 5 – для лікування нецукрового діабету, всі повністю безоплатні;
???? 57 – для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки, з них 18 повністю безоплатні.
Де отримати ці препарати: з електронним рецептом можна прийти в будь-яку аптеку країни, яка має договір з НСЗУ за відповідним напрямом. Їх перелік публікується на дашборді, у фільтрі “Тип договору” треба обрати “Нецукровий діабет” або “Розлади поведінки і психіки та епілепсія”.
Аптеки є у всіх регіонах:
✅більше 6000 аптечних пунктів відпускають препарати пацієнтам з нецукровим діабетом
✅більше 6900 – пацієнтам із розладами психіки і поведінки, епілепсією.
Хто виписує електронний рецепт:
➡️пацієнту з нецукровим діабетом може виписати ендокринолог або сімейний лікар, з яким укладено декларацію;
➡️пацієнту із епілепсією, невротичними розладами — невролог або психіатр;
➡️пацієнту із розладами психіки та поведінки — психіатр.
Але перш ніж видати пацієнту електронний рецепт, лікар має створити і внести в електронну систему охорони здоров’я індивідуальний план лікування. У цьому плані ендокринолог, невролог або психіатр, залежно від захворювання, фіксує діагноз пацієнта та призначення відповідних ліків. На основі індивідуального плану лікування формуються електронні рецепти.
Щоб потрапити до ендокринолога або невролога, який встановить пацієнту діагноз в складе індивідуальний план, потрібне електронне направлення, його виписує сімейний лікар. До психіатра можна звертатися без електронного направлення. Також направлення не потрібне, якщо пацієнт уже має встановлений діагноз та лікуючого лікаря.
 

Популярні новини