Loading...

Доступності закладів для людей з інвалідністюНа сьогодні більшість медичних закладів, які уклали договір з Національною службою здоров’я України, надали документи про підтвердження доступності будівель для людей з інвалідністю.
Медичні заклади, що надають медичну допомогу за Програмою медичних гарантій, згідно із законом, мають відповідати вимогам доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Більшість медичних закладів, які підписали договір з НСЗУ, цю вимогу виконали. Вчасно виконала вимоги щодо доступності, наприклад, Міська клінічна лікарня №1 Одеської міської ради.
На сьогодні не подали документи про доступність будівель 32 заклади спеціалізованої допомоги та 5 закладів , що надають первинну медичну допомогу із 1914. З них 4 це лікарі-ФОП та 1 приватний заклад.
Виконання вимог договору впливає на те, яку суму отримує лікарня за надані послуги. Адже невиконання вимог може призвести до призупинення оплат від НСЗУ.
За даними ВООЗ, понад один мільярд людей, або приблизно 15% населення світу, мають ту чи іншу форму інвалідності. Люди з інвалідністю нерідко мають обмежений доступ до медичних послуг. Але значну потребу у них. Відсутність пандусів та підйомників, вузькі двері, сходи всередині приміщень, неналежне обладнання туалетів - створюють перешкоди на шляху до медичної допомоги. НСЗУ прагне досягнення справедливості і поліпшення доступу до якісних медичних послуг усім пацієнтам.
 

Популярні новини