Loading...

Експерти надали пропозиції щодо лікування пацієнтів з нирковою недостатністю методом діалізу в амбулаторних умовахУ Національній служби здоров’я відбулося перше засідання Робочої групи позаштатних експертів, які працюють над Програмою медичних гарантій-2022, за напрямом лікування пацієнтів з нирковою недостатністю методом діалізу в амбулаторних умовах. 

Експерти працювали над специфікаціями та вимогами до надання медичної допомоги за двома пакетами: “Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах” та пакетом “Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах”.

На першому засіданні напрацьовували проміжний варіант умов закупівлі. Фіналізовуватимуть документ на другому засіданні, яке відбудеться за 2 тижні.

Щодо пакету “Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах”, експерти запропонували розширити обсяг послуг, які безоплатно отримує пацієнт. Зокрема запропонували додати забезпечення своєчасної діагностики та надання медикаментозного лікування порушення фосфорно-кальцієвого обміну, а не лише анемії, як це передбачено зараз. Проте, на цьому етапі члени робочої групи пропозиції не підтримали.

У пакеті “Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах” активно обговорювали впровадження комбінованого методу діалізу, у якому поєднуються постійний амбулаторний перитонеальний діаліз та автоматичний перитонеальний діаліз. Йдеться про пацієнтів, які перебувають на перитонеальному діалізі і потребують додаткових обмінів  не лише вночі, а й вдень. Це питання наразі залишилося відкритим, так як потребує додаткового вивчення та більше даних.

Крім того експерти запропонували розширити перелік лабораторних досліджень на декілька показників, але після тривалої дискусії інші учасники робочої групи такої пропозиції не підтримали. 

Засідання робочих груп триватимуть до середини вересня.

Також зараз відбуваються публічні консультації щодо проєктів специфікацій і умов закупівлі послуг у Програмі медичних гарантій на 2022 рік. До 13 серпня 2021 року можна подати свої пропозиції, заповнивши форму за посиланням

Склад Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом лікування пацієнтів із нирковою недостатністю методом діалізу в амбулаторних умовах 

Дудник Світлана Валеріївна

Начальниця відділу взаємодії із зовнішніми експертами управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, д.мед.н., голова Робочої групи

Христевич Вікторія Сергіївна

Заступниця начальника відділу розробки програми медичних гарантій управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, секретар Робочої групи

Ткач Костянтин Дмитрович

Головний спеціаліст відділу клінічного аудиту та методології Департаменту моніторингу НСЗУ

Волошина Вікторія Геннадіївна

Завідувачка відділення хронічного гемодіалізу КНП Сумської обласної ради «Сумська обласна клінічна лікарня» (за згодою)

Галущак Ольга Віталіївна

Завідувачка відділення діалізу (хронічного гемодіалізу та амбулаторного діалізу) КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І.Мечникова» Дніпропетровської обласної ради» (за згодою)

Демешко Ольга Миколаївна

Фахівець з питань фінансування системи охорони здоров’я Бюро ВООЗ в Україні (за згодою)

Костиненко Тетяна Володимирівна

Завідувачка центру нефрології і діалізу, лікар-нефролог КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради, к.мед.н.   (за згодою)

Красюк Едуард Костянтинович

Директор КНП «Київський міський центр нефрології та діалізу», к.мед.н. (за згодою)

Кучма Ігор Любомирович

Асистент кафедри нефрології та нирковозамісної терапії Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика (за згодою)

Легун Олег Мирославович

Завідувач обласного центру нефрології і діалізу КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» (за згодою)

Ліксунова Людмила Олександрівна

Головний лікар ДУ «Інститут нефрології НАМН України», к.мед.н. (за згодою)

Макаренко Сергій Володимирович

В.о. Голови Громадської організації осіб з інвалідністю «Надія на життя» (за згодою)

Новаківський Володимир Валерійович

Головний лікар медичного центру ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» у м. Черкаси, к.мед.н. (за згодою)

Новоселецький Валерій Олександрович

Лікар-нефролог КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І.Пирогова Вінницької обласної ради», к.мед.н. (за згодою)

Русин Оксана Ігорівна

Заступниця медичного директора ТОВ «Нефроцентр» (за згодою)

Христинченко Сергій Іванович

Директор департаменту «Діалізна терапія» ТОВ «Діавіта» (за згодою)

Популярні новини