Loading...

Екстрена медична допомога у ПМГ-2022. Перше засідання Робочої групиУ Національній служби здоров’я відбулося перше засідання Робочої групи позаштатних експертів, які працюють над Програмою медичних гарантій-2022, за напрямом екстреної медичної допомоги. 

Експерти працювали над специфікаціями та вимогами до пакету послуг, який стосується надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі. 

На першому засіданні учасники робочої групи напрацьовували проміжний варіант умов закупівлі та узагальнювали висновки, які надіслали самі експерти.  Фіналізовуватимуть документ на другому засіданні, яке відбудеться за кілька тижнів.

Пакет “Екстрена медична допомога” не змінювали у порівнянні з 2021 роком та не пропонували нововведень. Проте, разом з експертами фахівці НСЗУ працюють над тим, щоб його вдосконалити. 

Пропозиції від експертів, які підтримали учасники робочої групи:
- пацієнту з підозрою або підтвердженим COVID-19, який не потребує госпіталізації, після надання необхідної медичної допомоги, рекомендувати комунікувати не з лікуючим лікарем, а з лікарем первинної медичної допомоги з яким укладено декларацію про вибір лікаря;
- додати уточнення, що при виникненні раптових ускладнень транспортувати пацієнта до найближчого медзакладу, де йому можуть надати необхідну допомогу. Незалежно від форми власності та підпорядкування цього закладу.

Серед пропозицій експертів, які учасники робочої групи обговорили і вирішили доопрацювати на наступному засіданні - забезпечити функціонування виїзної консультативної допомоги. 

Дискусію викликало питання, чи мають бригади ЕМД транспортувати пацієнтів між закладами охорони здоров’я одного рівня, чи лише у випадках переведення пацієнта до закладів вищого рівня. А також те, фахівці якої кваліфікації потрібні для медичного супроводу при транспортуванні. Наприклад, чи можуть це бути фельдшери. 

Редакція цього пункту, яку запропонували фахівців НСЗУ, спрямована на те, щоб бригади ЕМД за наявності клінічних показань забезпечували перевезення пацієнтів між закладами без залежності від рівня закладу.Експерти залиши це питання відкритим до наступного засідання.

Засідання робочих груп триватимуть до середини вересня.

Також зараз відбуваються публічні консультації щодо проєктів специфікацій і умов закупівлі послуг у Програмі медичних гарантій на 2022 рік. До 13 серпня 2021 року можна подати свої пропозиції, заповнивши форму за посиланням.

Склад Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом екстрена медична допомога 

Дудник Світлана Валеріївна

Начальниця відділу взаємодії із зовнішніми експертами управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, д.мед.н., голова Робочої групи

Свереда Ганна Олександрівна

Головний спеціаліст відділу розробки програми медичних гарантій управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, секретар Робочої групи

Лапоног Сергій Петрович

Головний спеціаліст відділу клінічного аудиту та методології Департаменту моніторингу НСЗУ, к.мед.н

Величко Андрій Орестович

Завідувач інформаційно-аналітичного кабінету КНП «ЦПМСД «Садгора»» Чернівецької міської ради, лікар приймального відділення КНП «Міська клінічна лікарня № 3» Чернівецької міської ради (за згодою)

Данилюк Олександр Мирославович

Керівник експертної групи з питань розвитку екстреної допомоги Директорату медичного забезпечення МОЗ України (за згодою)

Демешко Ольга Миколаївна

Фахівець з питань фінансування системи охорони здоров’я Бюро ВООЗ в Україні (за згодою)

Джус Михайло Ярославович

Генеральний директор КНП «Тернопільський обласний центр ЕМД та МК» Тернопільської обласної ради (за згодою)

Забашта Віктор Федорович

Директор КНП Харківської обласної ради «Центр ЕМД та МК» (за згодою)

Коверзнев Ігор Євгенійович

Інструктор-викладач ТОВ «Центр спеціальної підготовки», лікар з медицини невідкладних станів КНП «Центр ЕМД та МК м. Києва» (за згодою)

Крижановський Владислав Євгенович

Лікар з медицини невідкладних станів КНП «Одеський обласний центр ЕМД та МК» Одеської обласної ради (за згодою)

Куц Олег Степанович

Заступник генерального директора з оперативної та тренувальної роботи медицини катастроф КНП Київської обласної ради «Київський обласний центр ЕМД та МК» (за згодою)

Лавренко Дмитро Олександрович

В.о. директора КП «Полтавський обласний центр ЕМД та МК Полтавської обласної ради» (за згодою)

Осадчий Олександр Васильович

Лікар-хірург дитячий Обласного центру екстреної медичної допомоги дітям КНП «Одеська обласна дитяча клінічна лікарня», асистент кафедри дитячої хірургії Одеського національного медичного університету (за згодою)

Паушак Сергій Танасійович

Заступник генерального директора - медичний директор ОКНП «Чернівецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» (за згодою)

Сало Сергій Васильович

Завідувач відділення екстреної ендоваскулярної хірургії з рентген операційною ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України», к.мед.н. (за згодою)

Сільковський Олександр Миколайович

Лікар з медицини невідкладних станів КП «Обласний центр ЕМД та МК» Рівненської обласної ради; лікар-анестезіолог дитячий КНП «Міська дитяча лікарня» Рівненської міської ради (за згодою)

Суховатенко Вадим Ігорович

Заступник директора з організаційного забезпечення та контрольно-аналітичної роботи КНП «Центр ЕМД та МК м. Києва» (за згодою)

Популярні новини