Loading...

«Електронні лікарняні» замість паперових листків непрацездатності: коли та як формуватиЗ 4 червня розпочався перехідний період впровадження цільової моделі е-лікарняних. Нова форма документу має замінити паперові листки непрацездатності та зекономити бюджетні кошти. Так вдасться мінімізувати корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних та спростити процес отримання страхових виплат.
До 31 серпня цього року діятиме перехідна модель і медичні заклади будуть видавати як електронні, так і паперові документи. Це залежатиме від технічної можливості закладу.
❗️Важливо! Лікар не виписує безпосередньо е-лікарняний, а формує відповідний медичний висновок в електронній системі охорони здоров’я. На підставі цього е-лікарняний автоматично створюються в Електронному реєстрі листків непрацездатності. За результатом внесення даних, лікар підписує сформований медичний висновок своїм КЕП.
Пацієнт одразу отримує смс-сповіщення про сформований медичний висновок і на його підставі може отримати е-лікарняний.
▶ Для лікарів вже доступний курс від Академії НСЗУ, який допоможе розібратись як правильно оформлювати документи:
▶ А що буде з паперовими лікарняними?
Щойно медзаклад оформить перший е-лікарняний, йому забороняється видавати паперові листки непрацездатності. Але є виключення – медзаклад зобов’язаний видати пацієнту паперовий лікарняний:
⏺ якщо листок непрацездатності був відкритий до появи в закладі технічної можливості формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.
⏺ за категорією "Вагітність та пологи", особам, тимчасова непрацездатність яких зумовлена психічними розладами або ВІЛ. До 1 вересня 2021 року для цих категорій видається виключно паперовий листок непрацездатності.

Популярні новини