Loading...

Фізичні вправи — найпростіший спосіб подбати про власне здоров’яЗ моменту пандемії наше життя дуже сильно змінилося. Багато людей працюють з дому, менше гуляють, боячись інфікуватися COVID-19, обмежують спілкування та зустрічі з друзями та знайомими. Все це робить нас менш рухливими та створює додаткові ризики для здоров’я та життя.
Щоб жити, нам потрібно рухатися. Фізично активні люди мають на третину менші шанси передчасно померти у порівнянні із тими, хто веде не активний спосіб життя. Непереконливий аргумент? Тоді ось ще кілька. Фізичні вправи допомагають зміцнити кістки та м’язи, і завдяки цьому знижується кількість падінь та переломів. Зменшується ризик хвороб серця та інсульту, а також розвитку діабету другого типу. Активні люди мають меншу ймовірність захворіти на рак легень, шлунка, нирок, кишківника, стравоходу.
 
 
Щоб бути здоровим, не обов’язково зганяти з себе сім потів у спортзалі чи бігати марафони. Дорослим рекомендують щонайменше 150 хвилин вправ середньої інтенсивності. Наприклад, можна почати зі швидкої ходьби. Але не треба раз на тиждень дві з половиною години інтенсивно гуляти, а в інші дні забути про вправи. Краще розбийте вправи на 5 днів тривалістю по 30 хвилин. І щонайменше двічі на тиждень займайтеся силовими вправами. Це можуть бути вправи з гантелями, відтискання від підлоги, стояння в планці тощо.
Якщо більше подобаються вправи високої інтенсивності, такі як біг чи активні заняття в фітнес-групах, займайтеся ними щонайменше 75 хвилин на тиждень. Ви можете їх комбінувати із вправами середньої інтенсивності.
Людям старшого віку слід робити вправи на покращення рівноваги. Наприклад, стояння на одній нозі. Дорослим з хронічними станами та вадами розвитку слід не менше двох разів на тиждень займатися силовими вправами, які залучають всі основні групи м’язів.
Найбільш активними мають бути діти. Кожного дня щонайменше годину їм слід займатися вправами середньої та високої інтенсивності. Тому якщо вони люблять бігати, грати в футбол, стрибати із скакалкою, всіляко заохочуйте такі заняття.
Фізичні вправи — найпростіший спосіб подбати про власне здоров’я та своїх рідних. Не ігноруйте його.
 

Популярні новини