Loading...

Гігієна дівчатокРегулярний та правильний догляд за тілом сприяє гармонійному загальному фізичному та статевому розвитку, а в більш дорослому віці посилює впевненість у собі. Сьогодні в межах рубрики "Статеве виховання" говоримо про гігієну дівчаток.
Вагіна закрита великими статевими губами, і подібно до крайньої плоті в хлопчиків, захищає внутрішні органи від потрапляння інфекції. У перші дні після народження ви можете помітити в доньки незначні виділення з піхви з прожилками крові. Такі виділення спричинені тим, що в крові дитини ще присутні гормони матері (естрогени) і це — норма. Так само нормальні прозорі слизові виділення. Якщо ж виділення мають неприємний запах, супроводжуються дискомфортом та почервонінням — зверніться до лікаря.
Між великими й малими статевими губами в новонароджених накопичуються фізіологічні виділення білого кольору. Їх варто змивати проточною водою чи ватним тампоном (щоб уникнути запалення) у напрямку від лобка до ануса.
Щоденний догляд за гігієною дівчаток ⬇️
✅ Підмивати дівчинку треба після кожної дефекації щонайменше двічі на день
✅ Мити треба тільки зовнішні статеві органи
✅ Допустимо використання кремів проти пелюшкового дерматиту й лише за рекомендацією педіатра
✅ Знімайте підгузок і влаштовуйте повітряні ванни
✅ Заведіть окремий рушник для протирання статевих органів після купання
✅ Дівчаткам, які вже відмовилися від підгузків, краще обирати бавовняну білизну,
а також — вільний одяг, який не обмежує рухи
❌ Для миття не потрібні мочалки чи губки
❌ Мило (особливо господарське), дорослі гелі для інтимної гігієни застосовувати не можна, води — достатньо
❌ Не можна, щоби різноманітні косметичні креми та миючі засоби потрапляли на слизову статевих органів
Важливо періодично оглядати зовнішні статеві органи дитини, адже в дівчаток часто трапляється захворювання зовнішніх статевих органів, при якому малі статеві губи злипаються, утворюючи прозору плівку — синехії. Синехії з’являються в дівчаток у віці від 4 місяців до 6 років і можуть самостійно не проходити до періоду статевого дозрівання.
Симптоми синехії, при яких варто невідкладно звернутися за медичною допомогою: утруднене сечовипускання; подразнення та біль у промежині; дискомфорт та/або біль внизу живота; дискомфорт під час ходьби / ігор, надягання білизни або підгузника.
Уже з раннього шкільного віку варто поговорити з донькою про менструальну кровотечу. Дівчинка має знати, що це — абсолютно природний процес. Не зайве розповісти про менструацію і хлопчикам. Це допоможе сформувати адекватне ставлення до питань жіночого здоров’я.
Розкажіть дитині про те, які є одноразові й багаторазові засоби менструальної гігієни: прокладки, тампони, менструальні чаші та менструальні трусики. Поясніть, які зміни відбудуться в її тілі, та підтримайте доньку.
Будьте поруч і важливий період розвитку та дорослішання, розповідайте про догляд за своїм тілом. Це не лише дозволить сформувати навколо дитини безпечне середовище, а й підтримати та сформулювати її здоров’я.
 

Популярні новини