Loading...

Гепатити не чекають! Світ відзначає День боротьби з гепатитамиПеріодичне тестування на вірусні гепатити варто зробити правилом.
Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитами. Це чудовий привід, щоб підвищити обізнаність про проблему вірусних гепатитів, способи профілактики та лікування, а також розвінчати стереотипи стосовно людей, які живуть з такою хворобою.
Згідно з ВООЗ, кожні тридцять секунд у світі від захворювання, що пов’язане із вірусними гепатитами, помирає одна людина. Саме тому необхідно діяти вже зараз:
Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Серед вірусних гепатитів найбільш небезпечними є вірусні гепатити В (ВГВ) та С (ВГС), які призводять до 96% всіх смертей, пов’язаних з вірусними гепатитами. Саме тому важливі профілактичні заходи.
 
 
Як захиститися чи вчасно почати лікування від вірусних гепатитів?
✔️ Періодичне тестування на вірусні гепатити
Передусім варто звертатися до сімейного лікаря, який може провести швидке тестування та у разі позитивного результату направити до вузькопрофільного спеціаліста.
✔️ Для захисту від гепатитів важливо дотримуватися профілактики
Для захисту від вірусних гепатитів В та С важливо дотримуватися профілактики, з якої найважливішими є: мати індивідуальні засоби особистої гігієни:, індивідуальні манікюрні набори, зубні щітки, бритви; використовувати бар’єрну контрацепцію тощо.
✔️ Вакцинуватися
Від гепатиту В існує найефективніший спосіб профілактики - вакцина. Вакцинація від вірусного гепатиту В входить до Національного календаря щеплень.Також вона захищає людину і від вірусного гепатиту D, оскільки він розвивається тільки у пацієнтів із вірусним гепатитом В. Вакцини проти гепатиту С не існує.
Не відтерміновуйте тестування на вірусні гепатити та не бійтеся відвідати лікаря й розпочати лікування у разі позитивного результату тесту — вірусний гепатит виліковний!

Популярні новини