Loading...

Коли варто робити тест на COVID-19?COVID-19 може мати такі самі симптоми, як і інші ГРВІ, тому виявити його можна тільки за допомогою тестування. Коронавірусна хвороба заразніша за грип та застуду, людина з таким діагнозом повинна самоізолюватися, а також перебувати під спостереженням свого лікаря.
????Саме до сімейного лікаря треба звернутися при перших симптомах ГРВІ. Для цього зателефонуйте до медичного закладу, в якому працює ваш лікар, щоб дізнатись про порядок запису на прийом. Під час огляду лікар визначає необхідність тестування.
????Затверджені Міністерством охорони здоров’ям стандарти передбачають, що лікар обов’язково має призначати ПЛР-тестування на COVID-19 пацієнтам:
➡️із підозрою на COVID-19;
➡️з ознаками інших ГРВІ;
➡️з ознаками вірусної пневмонії;
➡️із позагоспітальною пневмонією;
➡️а також - контактним особам у разі появи симптомів, які не виключають COVID-19.
????Першим трьом категоріям ПЛР-тест призначають за умови, що їм не проводився скринінговий швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Якщо ж експрес-тест виявився позитивним, то підтвердження методом ПЛР не є обов’язковим.
????Поки не отримаєте результати тесту або якщо маєте видимі симптоми ГРВІ, самоізолюйтеся та уникайте місць з великою кількістю людей.

Популярні новини