Loading...

Лікування COVID-19: оновлена мережа лікарень. Пресбрифінг НСЗУ 03.06.21.???? У березні до лікарень було госпіталізовано понад 97 тисяч осіб з COVID-19. У квітні - 92 тисячі. У травні - 70 тис. пацієнтів, з яких основний діагноз “ковід” був лише у 17 280 пацієнтів. З них 10,5 тис. потребували кисню чи штучної вентиляції легень.
Станом на кінець травня у закладах, визначених для лікування коронавірусної хвороби, перебуває менше 20 тис. пацієнтів. І з кожним днем кількість виписаних більше, ніж кількість госпіталізованих. Попри те, що зайнятими лишаються близько 20 тис. ліжок, зараз під ковід виділено понад 71 тис. ліжок. Тобто фактично працює лише кожне четверте ліжко.
???? НСЗУ має використати державні кошти з максимальною ефективністю. Аналіз результатів роботи мережі закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні-травні, показав, що у понад 160 лікарнях проліковано не більше 15 пацієнтів з коронавірусом.
➡ Попри те, що загальне навантаження на команди становить 34 пацієнти, у 63-х закладах надавали допомогу менше ніж 10 пацієнтам на команду. Наприклад, в «Іршавській районній лікарні» на Закарпатті у квітні 8 команд надали медичну допомогу 88 пацієнтам. Тобто працювали з навантаженням 11 пацієнтів. Заклад отримав в квітні 4,3 млн грн. Дружківська центральна міська клінічна лікарня на Донеччині працювала в квітні з навантаженням 26 пацієнтів на 1 команду. Зі 106 пацієнтів 11 переведені, 22 померло. НСЗУ має заплатити 2,2 млн грн.
➡ Зафіксовано велику частку переведення пацієнтів при погіршенні стану в інші лікарні через відсутність кваліфікованого персоналу чи необхідного обладнання. Наприклад, 106 закладів мають у складі менше 50 ліжок підключених до джерела кисню. 39 лікарень з них не відповідають вимогам щодо достатньої кількості фахівців. Так, у Василівській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування» Запорізької області з 18 пацієнтів 13 переведено в інші лікарні. Навантаження на команду - 4 пацієнти. Заклад має отримати за квітень майже 840 тис. грн.
Тому із загальної мережі доцільно виключити неспроможні заклади за показниками високої госпітальної летальності, значної кількості переведених пацієнтів. Або ті, які не роблять значного внеску до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою.
➡ Безпека пацієнтів з неінфекційними або іншими захворюваннями, травмами, невідкладними станами є також дуже важливою. У 234 закладах порушується вимога щодо недопущення залучення медичних фахівців до лікування одночасно пацієнтів з коронавірусом та іншими захворюваннями. Пацієнти через страх заразитись на ковід зволікають із зверненням до лікаря або не мають доступу до медичної допомоги. І це може призвести до сплеску неінфекційних хвороб у запущених стадіях.
Саме тому найпотужніжі обласні багатопрофільні лікарні мають зосередитись на наданні медичної допомоги пацієнтам у невідкладних та пріоритетних станах. Монопрофільні заклади, такі як пологові будинки, перинатальні та кардіологічні центри, онкологічні, психіатричні та наркологічні диспансери та інші мають надавати медичну допомогу за профілем.
???? Щодо оплат закладам та видатків за напрямом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19».
➡ Станом на 1 червня НСЗУ виплатила понад 1 мільярд 331 мільйон гривень триста двадцяти семи лікарням за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 у квітні.
➡ Протягом січня-травня 2021 року НСЗУ виплатила лікарням понад 6,5 мільярдів гривень.
➡ У 2021 році для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 НСЗУ попередньо запланувала 9 мільярдів гривень. Але через зростанням кількості госпіталізованих пацієнтів ми перерозподілили кошти між пакетами медичних послуг і збільшили видатки за пакетом медичних послуг «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» на 1 мільярд 200 мільйонів гривень. 62% обсягу запланованих коштів використано.
????Попереднє розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 від 07 травня 2021 року №31 «Щодо затвердження переліку закладів охорони здоров’я, що визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19» втратило чинність. Затверджено новий перелік таких закладів. До нього увійшли 257 лікарень.
Одні з них залишаються опорними лікарнями, які продовжуватимуть забезпечувати інфекційну готовність на постійній основі. Інші, так звані лікарні “другої хвилі”, залучаються до надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19 з 1 червня і будуть або виключатися з мережі у випадку продовження спаду захворювання або розширюватися за рахунок лікарень “третьої хвилі” за необхідності.
???? Оновлення мережі не вплине на пацієнтів, які зараз перебувають у стаціонарі та долають COVID-19. Жоден не має бути виписаний з лікарні до завершення лікування. Про розробку нових маршрутів пацієнтів відповідно до нового переліку закладів охорони здоров’я має подбати місцева влада. Усі послуги, надані лікарнями у травні за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» будуть оплачені Національною службою здоров’я України у повному обсязі.
 

Популярні новини