Loading...

Маршрут патієнта до урологаУ всьому світі листопад є місяцем обізнаності про рак простати. Тож розповідаємо, які послуги з виявлення та лікування онкозахворювань чоловіки можуть отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій.
➡️Перш за все, це первинна медична допомога. Укладаючи декларацію з терапевтом чи сімейним лікарем, пацієнт отримує профілактичні огляди, низку аналізів та направлення на обстеження і до вузьких спеціалістів.
➡️Коли виникають проблеми з сечовипусканням, біль у спині, стегні чи тазу, слід терміново звернутися до лікаря, адже це можуть бути перші ознаки раку простати. За потреби лікар призначить аналіз крові на ПСА (простат-специфічний антиген), він безоплатний.
➡️Крім того, лікар первинки може виписати направлення до уролога. Із направленням такий прийом також безоплатний. Знайти уролога можна в закладах, які підписали з НСЗУ договори на надання медичної допомоги в амбулаторних умовах, їх наразі 1408, вони занесені на дашборд. Але перед візитом слід уточнити, чи уролог у штаті обраної клініки.
➡️І сімейний лікар, і уролог можу виписати направлення на ранню діагностику новоутворень. Наприклад, ультразвукове дослідження простати, ректальне цифрове дослідження, біопсію тощо. Пройти ці дослідження безоплатно пацієнт може у закладах, що мають договір з НСЗУ на амбулаторну допомогу. А також мають необхідне обладнання та фахівців у штаті.
➡️Крім того, у Програмі медичних гарантій виділено шість пріоритетних досліджень для ранньої діагностики онкології, які є повністю безоплатними для пацієнта. Актуальними для чоловіків є: колоноскопія, гастроскопія, бронхоскопія, цистоскопія.
➡️Якщо в пацієнта виявлять новоутворення, лікар може виписати направлення до онколога. Залежно від стану пацієнта, йому призначать активне спостереження, медикаментозне лікування, хірургічне втручання, променеву чи хіміотерапію. Усі ці послуги є безоплатними у Програмі медичних гарантій.
Відвідуйте своїх лікарів, особливо у віці після 40 років, адже раннє виявлення онкохвороб значно підвищує шанси на одужання. ????
 

Популярні новини