Loading...

МОЗ посилює заходи з профілактики хвороб, які можна подолати вакцинацією13 жовтня 2021 року Ігор Кузін, Заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар, ухвалив постанову «Про посилення заходів профілактики вакцинокерованих інфекцій».

Документ має на меті зменшити ризики захворюваності та смертності від хвороб, які можна подолати вакцинацією, і попередити виникнення спалахів таких захворювань. А також не допустити збільшення кількості сприйнятливих до цих недуг людей, а отже, запобігти додатковому навантаженню на систему охорони здоров’я та заклади охорони здоров’я інфекційного профілю.

Щороку рівень вакцинації дитячого населення досягав приблизно 80% від необхідних 90–95%. Прогнози на кінець 2021 року менш втішні — 70–80%. За роки накопичується до 15–20% неімунних дітей, зокрема, через відмову батьків щепитися, побоювання через вакцинацію під час пандемії COVID-19. Але такі дії можуть стати причиною виникнення спалахів вакцинокерованих інфекцій.

Зокрема, заплановані підсилюючі заходи з вакцинації проти кору у відповідь на спалах кору у 2017–2019 роках не були проведені у 2020 році через пандемією. А отже, наразі є потреба вжити відповідних заходів, щоб надолужити не отримані вчасно щеплення.

Ускладнення епідситуації з поліомієліту в Рівненській області та недостатній рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту в Україні загалом є основними факторами  подальшого контролю впровадження підсилюючих заходів з імунопрофілактики.

Очікується, що з впровадженням постанови вдасться досягти таких результатів:

  • підвищення рівня обсягів охоплення профілактичними щепленнями відповідно до Календаря щеплень цільових груп населення, зокрема, серед тих людей, які не отримали їх вчасно через встановлення карантину на території України у 2020–2021 роках;
  • забезпечення доступності до вакцинації у зв’язку зі зміною до пересторог щодо щеплень під час пандемії, щодо можливості проведення щеплень одночасно вакцинами від декількох хвороб;
  • проведення профілактичних щеплень у закладах освіти для розвантаження закладів охорони здоров’я та дотримання інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я під час сезонного підйому захворюваності на ГРВІ;
  • співпраця з закладами освіти щодо проведення профілактичних щеплень серед учнів, які пропустили щеплення за віком.

Імунізація є питанням національної безпеки, оскільки здоров’я українців — усіх разом і кожного зокрема, залежить від рівня охоплення щепленнями в країні.

Популярні новини