Loading...

МОЗ закликає не викликати "швидку" без причин“Приїдьте, послухайте” – саме такі слова дуже часто чують диспетчери екстренної медичної допомоги.
На жаль, багато хто з українців вирішив використовувати цю інформацію протилежним чином. Останні дні кількість звернень до “швидкої” сягнула історичних максимумів та вже перетнула позначку у 55 тисяч викликів за добу.
За інформацією з диспетчерських, випадки, коли громадяни називають “потрібні” симптоми для виїзду бригади медиків, почастішали.
Зокрема, українці говорять про дихальну недостатність, низьку сатурацію, болі у серці.
Після того, як бригада приїжджає на виклик, з’ясовується, що таких симптомів немає.
Особливої уваги заслуговують історії, коли пацієнти у розмові з диспетчером приховують коронавірусну хворобу та називають зовсім інші симптоми. Відповідно на такі виклики приїжджають бригади без захисних костюмів. Ризик інфікуватись для медиків – зростає ще більше.
Важливо, що у першу чергу хворий має зв'язатись зі своїм сімейним лікарем. Саме він повинен надати консультацію та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.
Пам'ятайте, що законодавством передбачена відповідальність за хибний виклик бригади екстреної медичної допомоги. Йдеться про штраф від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850-3400 гривень.
МОЗ закликає кожного українця подумати перед тим, як без причин викликати “швидку”, адже, коли медики їдуть до пацієнта із несправжніми симптомами – допомоги може не дочекатись той, хто дійсно цього потребує.
 

Популярні новини