Loading...

Нагляд після вакцинації проти COVID-19. Що слід знати?В Україні десятки тисяч людей щодня щепляться проти COVID-19. Хтось робить це вперше, а хтось вже завершив вакцинацію. Даємо поради, на що треба звертати увагу після щеплення, які реакції організму є нормальними, а після яких слід негайно звернутися до лікаря.
Ще у центрі вакцинації вас попередять, що після щеплення організм може реагувати на вакцину. Це нормально, оскільки в цей момент ваш організм вибудовує захист від вірусу.
Ось перелік можливих реакцій:
◼ почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції,
◼ лихоманка чи озноб,
◼ головний біль, біль у м'язах чи суглобах, біль у животі,
◼ збільшені лімфатичні вузли,
◼ нудота,
◼ втомлюваність,
◼ безсоння,
◼ запаморочення.
Зазвичай такі реакції минають за кілька днів, однак вам слід стежити за тим, як реагує ваш організм на щеплення, і в разі потреби консультуватися з сімейним лікарем. Не збивайте невисоку температуру і в жодному разі не намагайтесь самостійно «лікуватись» антибіотиками.
Інший ризик при щепленні – алергічні реакції. Такі випадки дуже рідкісні і зазвичай виникають в перші секунди чи хвилини після вакцинації. Саме тому медики просять зачекати 15-30 хвилин, щоб у разі потреби вам надали термінову допомогу.
Слід негайно повідомити сімейного лікаря, або звернутися до медичного закладу, якщо у вас після щеплення виникли такі симптоми:
◼ судоми,
◼ втрата свідомості,
◼ блювання,
◼ висип на тілі,
◼ сильний біль,
◼ температура понад 38°C,
◼ сплутаність мови.
Ці симптоми можуть бути ознаками іншого захворювання, яке збіглося в часі з вакцинацією і потребує своєчасного лікування.
Пам’ятайте, вакцинація рятує життя. Подбайте про себе та своїх рідних і запишіться на щеплення, якщо досі цього не зробили.
 

Популярні новини