Loading...

ОБЕРЕЖНО: КЛІЩІІз настанням тепла і літніх відпусток українці дедалі частіше відпочивають на природі. Нагадуємо, що кліщі активні впродовж всього теплого сезону!
Кліщі можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань, які потрапляють у наш організм під час присмоктування.
???? Підчепити кліща можна на будь-якому газоні й траві, найімовірніше в лісі, парку чи сквері. А тому вирушаючи на прогулянку, пікнік чи в похід варто подбати про захист!
???? Нагадуємо, збираючись на прогулянку, передусім подбайте про відповідне вбрання. Найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами світлого кольору, який прилягає до тіла.
???? Для захисту від кліщів використовуйте репелент (акарицид) — спеціальний засіб від кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтесь вимог інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на термін придатності.
???? На прогулянці тримайтесь ближче до центру стежки та не заходьте в траву: саме там кліщів найбільше.
???? Ретельно оглядайте себе та близьких протягом прогулянки. Відчути укус кліща неможливо: від виділяє анестезуючу речовину, яка знеболює.
???? Одразу після повернення додому ще раз огляньте рідних, тварин та себе.
???? Одяг, який ви зняли, необхідно ретельно почистити або випрати і попрасувати. Це ж стосується речей, якими ви користувалися на прогулянці. Витрушування не допоможе позбутися кліща.
 
 
Більше про те, як захистити себе від укусу кліщів читайте на сайті ЦГЗ:
 

Популярні новини