Loading...

Ознаки стресу у школярів???? Кризові явища в багатьох сферах життя впливають на підлітків. Фізичне та психічне здоров'я дітей нерідко залежить від сім'ї, школи, соціальних та економічних факторів.
???? Дослідження «Соціальна обумовленість та показники здоров’я підлітків та молоді» показало, що серед опитаних дітей:
➖ відчували себе дуже щасливими — 38,6 %;
➖ від 68,5 % до 78,7 % учнів віком 10–17 років оцінили своє життя як «найкраще можливе»;
➖ кожна третя дівчина — 31,1 %, та кожен п’ятий хлопець — 21 % упродовж двох тижні поспіль або більше відчували щоденний смуток і безнадійність, що заважало займатися звичними справами.
❗ Хронічний стрес у дітей може посилити фізичні, психічні та соціальні проблеми в майбутньому. Симптоми стресу можуть бути різними залежно від віку, довкілля тощо.
Ознаки стресу в дітей, що проявляються через поведінку:
???? дратівливість та примхливість;
???? плач і пітливість долонь;
???? втечі;
???? сплески агресії або бажання захиститися;
???? відмова від діяльності, що приносила задоволення;
???? постійне занепокоєння;
???? скарги на школу більше, ніж зазвичай;
???? несподівані переляки;
???? занадто велика або занадто низька прихильність до батьків і вчителів;
???? повторювані поведінкові розлади, що сфокусовані на тілі (закручування або розтягнення волосся, жування і смоктання, кусання шкіри чи нігтів).
Крім цього, діти можуть висловлювати відчуття стресу, коли кажуть негативні речі про себе, інших або навколишній світ: «я нікому не подобаюся», «я тупий», «немає нічого веселого» тощо. ☹️
☝️ Батькам, рідним, вчителям і всім, хто є в близькому оточенні дітей варто бути уважними, знати прояви стресу й бути готовими надати допомогу. Уважно слухайте дітей та намагайтеся визначити джерело стресу, щоби допомогти.
Погана поведінка не завжди пов’язана з надмірним стресом, проте негативні зміни в поведінці майже завжди є ознакою, того, що щось не так. Звертайте на це увагу!
 

Популярні новини