Loading...

Після безтурботного літа прогнозують нову хвилю захворюваності на COVID-19Нагадуємо, яку допомогу пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій.
???? Первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу ????‍⚕????‍⚕
Пацієнти із легкою формою підтвердженого або ймовірного захворювання на COVID-19 лікуються в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря.
✔ З підозрою на COVID-19 до найближчого центру надання первинної медичної допомоги може звернутися навіть пацієнт без декларації. У разі необхідності він отримає консультацію сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а також тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Але для подальшого отримання повного обсягу медичних послуг первинної медичної допомоги треба укласти декларацію з лікарем. Адже саме декларація надає доступ до безоплатних послуг програми медичних гарантій.
✔ Якщо пацієнт має легкі симптоми перебігу захворювання, сімейний лікар надає рекомендації щодо самоізоляції, лікування та алгоритму дій у разі погіршення стану. Якщо у пацієнта важкий перебіг захворювання, лікар може рекомендувати виклик екстреної медичної допомоги за номером 103 та може видати направлення на госпіталізацію до стаціонару.
✔ При лікуванні в домашніх умовах стан пацієнта контролюють медичні працівники центру надання первинної медичної допомоги. Але спосіб контролю обирається лікарем індивідуально.
???? Екстрену медичну допомогу ????
Бригада екстреної медичної допомоги виїжджає до пацієнта з COVID-19 та з підозрою на нього у разі критичного стану. Наприклад, коли у людини спостерігаються наступні ознаки: утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану. Звертаємо увагу, що екстрена медична допомога надається у випадку невідкладного стану і не замінює консультації або огляду лікаря первинної ланки.
???? Стаціонарну медичну допомогу ????
В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено:
✔ тестування на COVID-19;
✔ лабораторне та інструментальне дослідження;
✔ медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
✔ киснева підтримка, інтенсивна терапія за необхідності;
✔ медикаментозна терапія та знеболення за потреби;
✔ консультації лікарів інших спеціальностей.
Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів. До речі, сьогодні залишок ліків для боротьби з COVID, які наявні в лікарнях та аптеках, доступний для перегляду кожному.
 

Популярні новини