Loading...

Пацієнти з туберкульозом можуть лікуватися в рамках нового пакету "Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги"Національна служба здоров’я України уклала договори на суму 85 млн 811 тисяч гривень з 434 закладами первинки.
Щойно пацієнт перестає виділяти мікобактерію туберкульозу (необхідне лабораторне підтвердження), він може жити вдома та спостерігатись у сімейного лікаря, який контролює хід лікування.
Щоб безоплатно отримати допомогу, потрібно мати електронне направлення з відповідним діагнозом, видане лікарем-фтизіатром. Далі слід звернутись до найближчого закладу первинної допомоги, який має контракт з НСЗУ за відповідним пакетом.
До нового пакету входить:
◾ контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка пацієнтів,
◾ динамічне спостереження за станом пацієнта,
◾ організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі,
◾ визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря-фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій,
◾ організація та забезпечення пацієнтів протитуберкульозними препаратами. Ці ліки сімейні лікарі отримуватимуть від фтизіопульмонологічних центрів.
Тариф за супровід і лікування одного пацієнта становить 775 гривень. До тарифу застосовують коефіцієнти, які стимулюють ефективне лікування. За той місяць, коли пацієнт завершить лікування, заклад отримує вдвічі більшу суму (775*2). За інші місяці лікування коефіцієнт становить 0,75.
 

Популярні новини