Loading...

Перша допомога при кровотечіПорізавши палець, ми зазвичай промиваємо ранку чистою водою і заліплюємо пластирем чи накладаємо бинт. Якщо ж поранення глибше і серйозніше, то цього недостатньо. Треба знати кілька правил, щоб надати якісну першу допомогу собі чи комусь під час кровотечі.
????Потрібно очистити поверхню рани від одягу чи дрібного сміття. Якщо ж у ній застрягли великі предмети, то чіпати їх не можна. Не потрібно на цьому етапі перейматися дезінфекцією рани. Першочергове завдання — зупинити кров. Надягніть для цього одноразові рукавички, якщо вони є.
????Зупиніть кровотечу. Накладіть на рану стерильну пов’язку або чисту тканину. Щільно притисніть і не відпускайте, поки кров не зупиниться. Можна щільно перев’язати рану бинтом чи шматком чистої тканини, зберігаючи тиск на рану. Підніміть пошкоджену кінцівку вище рівня серця. Затискати поранене око не можна, також не слід тиснути на предмет, який застряг у рані, щоб не травмувати людину ще більше.
????Допоможіть людині лягти. Якщо це можливо, покладіть людину на килим або ковдру, щоб тіло не втрачало тепло, заспокойте її.
????Не знімайте пов’язку. Якщо кров просочується назовні, накладіть зверху ще одну пов’язку і продовжуйте тиснути.
????Накладіть джгут або турнікет, якщо кровотеча небезпечна для життя і ви вмієте це робити. Запишіть час накладання джгута, щоб повідомити його медикам.
????Зателефонуйте 103 або самостійно доставте пацієнта до медичного закладу якомога швидше.
Також рекомендуємо переглянути ролик Британського Червоного Хреста про першу допомогу при кровотечі
 
 

Популярні новини