Loading...

Програма медичних гарантій-2022: відбулося перше засідання робочих груп позаштатних експертівУ Національній служби здоров’я відбулося перше засідання Робочих груп позаштатних експертів, які працюють над Програмою медичних гарантій-2022. Разом з лікарською спільнотою, громадськими та пацієнтськими організаціями НСЗУ розпочала формувати уже третю Програму медичних гарантій.

Почали з обговорення напряму терапії. Експерти працювали над специфікаціями, тобто обсягом медичної допомоги, та вимогами до її надання за 2 пакетами: “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій” та пакетом “Готовність до надання медичної медичної допомоги в надзвичайних ситуація”.

Специфікації - частина пакету, яка спрямована на пацієнта. Пацієнт завдяки цьому документу може зрозуміти, який обсяг  безоплатних послуг йому гарантує держава.  Адже фокус Програми медичних гарантій не зміниться. Це - пацієнт та його потреби. 

У пакеті стаціонарної допомоги прописані додаткові вимоги для закладів третинного рівня, що надають медичну допомогу дітям. Це так звана терапія+. Всі інші заклади, щоб укласти договір на стаціонарну допомогу, повинні відповідати лише основним вимогам, без додаткових.

В напрямку “терапія+” (надання медичної допомоги дітям) експерти обговорили надання консультативної допомоги із застосуванням телемедичних технологій лікарям закладів нижчого рівня.  І наголосили, що потрібно належно обладнати кабінети телемедицини, щоб надавати консультативну допомогу на відстані якісно. 

Серед нововведень у напрямку “терапія+” також створення виїзної бригади, яка забезпечуватиме надання медичної допомоги дітям, які знаходяться у критичних станах. Така педіатрична бригада невідкладної допомоги та інтенсивної терапії у складі профільних спеціалістів працюватиме цілодобово.

Також звернули увагу, що серед додаткових вимог для закладів, які підпишуть договір на стаціонарну допомогу, є проведення лабораторних та інструментальних досліджень цілодобово саме у закладі, а не на умовах підряду. Це додаткові вимоги, так звана “терапія+”.

Щодо загальних вимог до пакету, дискусії у фахівців виникли у питанні, чи потрібно вводити у пакет стаціонарної допомоги вимогу щодо наявності лікаря фізичної та реабілітаційної медицини, фізичного терапевта та ерготерапевта. Адже за терапевтичним пакетом пацієнт має отримати реабілітацію у гострому періоді захворювання.

Ще одна пропозиція експертів полягала в тому, щоб посилити загальні вимоги щодо наявності кисневих точок у відділеннях медзакладів, а не лише у відділенні інтенсивної терапії.

У 2022 році НСЗУ планує замінити пакет “Готовності до реагування на інфекційні хвороби” на “Готовність до реагування на інші надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру”. Це означатиме, що потужні заклади, які визначені у кожному регіоні як опорні при наданні допомоги під час епідемій, мають нарощувати потенціал. І надавати також допомогу у випадку надзвичайних ситуаціях. Тому пакет зараз переглядають і доповнюють.

Зокрема, експерти почали обговорення, чи додавати упакет проведення гострого гемодіалізу та гіпербаричної оксигенації. А також, чи розширювати перелік лабораторних досліджень і додати туди визначення газів крові та сироватковий прокальцитонін. На цьому етапі такі пропозиції не підтримали. Як і не підтримали пропозицію експертів збільшити кількість анестезіологів до 8. Натомість, наголосили, що КТ має бути обов'язково у самому медзакладі, а не на умовах не підряду.

Засідання робочих груп триватимуть до середини вересня.

Також зараз відбуваються публічні консультації щодо проєктів специфікацій і умов закупівлі послуг у Програмі медичних гарантій на 2022 рік. До 13 серпня 2021 року можна подати свої пропозиції, заповнивши форму за посиланням

Склад Робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій

Дудник Світлана Валеріївна

Начальниця відділу взаємодії із зовнішніми експертами управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, д.мед.н., голова Робочої групи

Костін Євген Іванович

Головний спеціаліст відділу взаємодії із зовнішніми експертами управління фінансових гарантій медичного обслуговування Департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ, секретар Робочої групи

Ковальова Олена Михайлівна

Головний спеціаліст відділу клінічного аудиту та методології Департаменту моніторингу НСЗУ, д.мед.н., професор

Вигонюк Андрій Володимирович

Заступник директора КНП «Вінницький обласний спеціалізований клінічний диспансер радіаційного захисту населення Вінницької обласної ради» (за згодою)

Виповська Вікторія Василівна

Заступниця директора з медичних питань КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського» (за згодою)

Дельва Михайло Юрійович

Завідувач кафедри нервових хвороб з нейрохірургією та медичною генетикою Української медичної стоматологічної академії, д.мед.н., професор (за згодою)

Демешко Ольга Миколаївна

Фахівець з питань фінансування системи охорони здоров’я Бюро ВООЗ в Україні (за згодою)

Долинна Олена Володимирівна

Лікар фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І.Пирогова Вінницької обласної ради», асистент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова (за згодою)

Змисля Ігор Федорович

Директор КНП Сумської обласної ради «Обласна клінічна дитяча лікарня» (за згодою)

Іськів Мар’яна Юріївна

Молодша наукова співробітниця відділення клінічної генетики ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України», завідувачка лікувально-консультативного відділення №1 ПП Медичний центр «Інтерсоно», лікар-педіатр ургентний педіатричного відділення КНП «Бродівська центральна міська лікарня» Бродівської міської ради Львівської області,  к.мед.н. (за згодою)

Карпінська Катерина Олегівна

Завідувачка відділення цереброваскулярної патології КНП «Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології» м. Ужгорода (за згодою)

Корнієнко Віктор Валентинович

Директор КНП «Дерматовенерологія» (за згодою)

Малицька Алла Павлівна

Генеральна директорка КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша» Херсонської міської ради (за згодою)

Марцовенко Ігор Михайлович

Директор КНП Сумської обласної ради «Сумський обласний клінічний кардіологічний диспансер», к.мед.н. (за згодою)

Матвієнко Юлія Петрівна

Медична директорка КП «1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» (за згодою)

Мишинська Ірина Григорівна

Лікар-ендокринолог КНП «Тростянецька ЦРЛ» (за згодою)

Озарчук Лариса Петрівна

Завідувачка терапевтичного відділення КП «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» (за згодою)

Плахотнюк Светлана Володимирівна

Медична директорка КНП «Київська міська клінічна лікарня № 8» (за згодою)

Сташко Оксана Володимирівна

Медична директорка КНП Сумської обласної ради «Обласна дитяча клінічна лікарня» (за згодою)

Томашівська Тетяна Володимирівна

Медична директорка КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня», к.мед.н. (за згодою)

Царьова Олена Вікторівна

Завідувач КНП «Обласна інфекційна клінічна лікарня» Запорізької обласної ради, лікар-інфекціоніст, лікар інфекціоніст дитячий, к.мед.н. (за згодою)

Юдіна Ольга Павлівна

Лікар-педіатр відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги КНП «Жмеринська ЦРЛ», лікар-методист інформаційно-аналітичного відділу КНП «Жмеринська ЦРЛ» (за згодою)

 

Популярні новини