Loading...

Психологічне здоров'я медичних працівниківЩодня медичні працівники піддаються впливу багатьох стресових чинників, які можуть негативно вплинути на їхнє фізичне здоров'я, психологічне благополуччя й емоційний комфорт, та як результат – призвести до синдрому емоційного вигорання.
Емоційне вигорання — це стан емоційного та фізичного виснаження, спричинений надмірним і тривалим стресом та порушує психологічне благополуччя особи.
Медичні працівники працюють із людьми в різних складних ситуаціях, постійно швидко аналізують великий обсяг інформації, невідкладно приймають рішення, налагоджують контакти, встановлюють підхід до пацієнтів та їхніх близьких. У них часто насичений робочий графік, систематичне протистояння стресовими ситуаціям, що вимагають невідкладного прийняття рішень і від яких залежить життя людини. На жаль, медичні працівники також стикаються з необхідністю повідомити пацієнту невтішний діагноз, з втратами пацієнтів, та повідомляють про втрату родинам.
Це вкрай небезпечно й часто вимагає втручання з боку кваліфікованих спеціалістів — медичних фахівців та психологів.
▪️ Передвісники емоційного вигорання
➖ медичний працівник починає переносити роботу в особисте життя,
➖ вживає професійну термінологію в повсякденному спілкуванні,
➖ цікавиться станом пацієнта в позаробочий/вихідний час
➖ хоче проводити більше часу на роботі.
▪️ Це призводить до:
➖ постійної втоми,
➖ надмірної тривожності,
➖ відсутність професійної мотивації та задоволеності роботою,
➖ зниження концентрації уваги,
➖ головного болю,
➖ надмірної сонливості,
➖соматичних розладів,
▪️ Що ж робити, щоб покращити свій стан?
✔️ Слідкувати за графіком роботи. Варто утримуватися від надмірних навантажень й слідкувати за гігієною праці, пам'ятати про час на відпочинок, настільки, наскільки це можливо.
✔️ Дотримуватися гігієни праці.
✔️ Проводити достатню кількість часу з близькими.
✔️ Ходити у відпустку.
✔️ Дбати про дозвілля, інтереси у вільний від роботи час, хобі.
✔️ Давати собі час для саморозвитку й самопізнання.
✔️ Дотримуватись порад та рекомендацій:
Пацієнтам важливо пам’ятати, що головне завдання медичного працівника — надати якісні послуги в сфері охорони здоров'я. Сьогодні, коли вся медична система стикнулася з викликами пандемії COVID-19, і на медичних працівників покладено надзвичайно велике навантаження, ми маємо підтримувати їх, спілкуватися без тиску і агресії, а також з повагою ставитися до такої надскладної праці.
 

Популярні новини