Loading...

П’ять питань про пологи. Роз’яснення НСЗУ 29.05.211⃣ Якщо жінка з певних причин не уклала декларацію з сімейним лікарем, чи отримає вона безоплатну медичну допомогу при пологах в межах Програми медичних гарантій ❓
Підставами для надання медичної допомоги при пологах є:
???? направлення лікуючого лікаря;
???? доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
???? самозвернення при розродженні;
???? переведення з іншого закладу та/або клінічного підрозділу закладу пацієнток з діагнозом розродження.
Тож якщо жінка не має декларації з лікарем, який надає первинну медичну допомогу, вона може розраховувати на весь пакет безоплатної допомоги на цей випадок.
❗ Але декларація важлива для вашого здоров’я. Вона розширює доступ до безоплатних медичних послуг пацієнтів. Також наявність у породіллі декларації робить її співпрацю із пологовим будинком більш комфортною. Адже це значно спрощує та пришвидшує оформлення реєстрації медичних документів при поступленні в пологовий, оформлення електронного медичного висновку про народження дитини.
2⃣ Чи може жінка обирати, де та у кого спостерігати вагітність ❓
Так ✅ Жінки можуть обирати, у кого та де спостерігати неускладнену вагітність: у сімейного лікаря чи у гінеколога в жіночій консультації. При виборі гінеколога місце проживання чи реєстрації не має значення. Достатньо звернутися у заклад, який уклав з НСЗУ договір на ведення вагітності в амбулаторних умовах. Їх - 589 по всій країні. З чотири - приватні заклади, розташовані у Дніпрі, Шепетівці, Івано-Франківську та Луцьку.
3⃣ Що саме входить до пакету послуг з ведення вагітності в амбулаторних умовах ❓
Все, що потрібно для того, аби спостерігати вагітність. Від взяття під нагляд, розробки індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику та його виконання. Тобто проходження необхідних лабораторних аналізів, інструментальних обстежень та інше будуть безплатними для жінки. Наприклад:
???? загально-клінічні, біохімічні та імунохімічні аналізи, на інфекції та віруси, мікроскопічні та цитологічні дослідження, УЗД з використанням доплерографії, кольпоскопія, кардіотокографія, електрокардіографія та інше;
???? профілактика ускладнень вагітності, післяпологового періоду;
???? направлення вагітної до перинатального консиліуму за участю лікаря-генетика, профільних дитячих спеціалістів при виявленні у плода ознак вродженої, спадкової патології.
???? своєчасне направлення вагітних у стаціонар при необхідності;
???? заняття у «Школі відповідального батьківства» із залученням членів сім’ї до навчання.
4⃣ Чи потрібно платити за плановий кесарів розтин ❓
Ні ❌ Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи у розмірі 10 382 грн. В цей тариф входить увесь перелік необхідних послуг як при фізіологічних пологах, так і ускладнених, а також проведення планового та ургентного кесаревого розтину. Але мова про надання медичної допомоги черговою акушерською бригадою. Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем знаходяться поза межами програми медичних гарантій і не оплачуються державою.
5⃣ Хто може отримати електронний медичний висновок про народження дитини та що для цього потрібно ❓
Медичний висновок про народження отримують пацієнтки у пологовому будинку після народження дитини. Це - електронний документ, який містить перелік відомостей про малюка та є підтвердженням його народження.
Номер медвисновку складається з 16 латинських літер та цифр. Його надсилають батькам дитини у смс або за потреби роздруковують інформаційну пам’ятку про нього. Жодні інші паперові документи не видаються. Але є виключення. Наприклад, паперова форма 103/о видається у випадку народження дитини жінкою без документів, що посвідчують особу. Також тими пологовими будинками, де поки що немає технічної можливості видавати електронний медичний висновок.
На сьогодні медичні висновки формують у 393 закладах охорони здоров’я.
 

Популярні новини