Loading...

П’ять питань про психіатричну допомогу: мобільні мультидисциплінарні команди. Роз’яснення НСЗУ 19.06.2021.1⃣ Для яких пацієнтів працюватимуть мобільні мультидисциплінарні команди та хто входить до їх складу❓
Мобільні команди виїжджатимуть до пацієнтів із розладами психіки та поведінки, там де вони знаходяться, щоб надати їм допомогу. До складу мобільної мультидисциплінарної команди мають входити щонайменше такі 4 фахівці:
➡ лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий;
➡ лікар-психолог або лікар-психотерапевт або психолог;
➡ медична сестра;
➡ фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.
В основному такі команди орієнтовані на надання допомоги пацієнтам, яких виписали після стаціонарного лікування. Команди допомагають людям з розладами поведінки і психіки адаптуватись до ритму життя в соціумі і більше не повертатися до стаціонарного лікування.
2⃣ Що пацієнт отримує від такої мультидисциплінарної команди? Чи все безоплатно❓
Безоплатними для пацієнтів будуть такі медичні послуги:
➡ психіатричний огляд та допомога;
➡ індивідуальний план лікування і реабілітації - із залученням самого пацієнта або його законного представника;
➡ проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміців;
➡ контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.
Також родичі або законні представники людей з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної команди. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.
Крім того, мобільна команда визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби, направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.
Пальне для виїзду забезпечує медичний заклад.
3⃣ Як викликати таку команду додому❓
Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами, це не “швидка” психіатрична допомога. Тобто, таку команду не можна викликати телефоном. Якщо у пацієнта розвивається раптове погіршення стану, яке загрожує його здоров’ю чи життю, то варто звернутися по екстрену медичну допомогу за номером 103.
4⃣ То ж який алгоритм дій пацієнта, щоб отримати медичну допомогу, яку надають мобільні мультидисциплінарні команди❓
Щоб отримати послуги за цим пакетом необхідно мати направлення лікаря, з якими підписано декларацію або ж направлення лікаря-психіатра чи лікаря-психіатра дитячого. Звернутися до лікаря-психіатра чи сімейного лікаря для отримання направлення може як сам пацієнт, так і його рідні чи опікуни. Однак, лікар зможе видати таке направлення лише після проведеного огляду.
Далі потрібно знайти лікарню, яка працює з НСЗУ за пакетом «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами» та звернутись туди.
Знайти такі заклади допоможе дзвінок до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
5⃣ Чи може така команда виписати рецепт на ліки❓
Лікар-психіатр, який входить до складу команди зможе виписати рецепт на ліки.
Однак, від команди не вимагається забезпечувати пацієнта ліками, тобто, з собою вони не мають укладок з препаратами.
 
 

Популярні новини