Loading...

Що передбачає лікування туберкульозу у сімейного лікаря?Цього року медична допомога для пацієнтів з туберкульозом стала доступнішою. У Програмі медичних гарантій з’явився новий пакет послуг - «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги». Розповідаємо, що передбачає лікування туберкульозу у сімейного лікаря ????
???? Тепер пацієнти не перебувають у тубдиспансерах по кілька місяців. А щойно перестають виділяти мікобактерію туберкульозу і мають про це лабораторне підтвердження, можуть лікуватися амбулаторно та жити соціально повноцінним життям. Перебуваючи не в лікарні, а в комфортних умовах удома. А сімейний лікар контролює вживання пацієнтом ліків та результативність лікування.
???? До безоплатних послуг для пацієнтів з туберкульозом включено:
➡ контрольоване лікування, нагляд та моніторинг та динамічне спостереження за станом здоров’я пацієнта з туберкульозом;
➡ організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі;
➡ визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря-фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій;
➡ організація та забезпечення пацієнтів протитуберкульозними препаратами, які лікарі отримують від фтизіопульмонологічних центрів;
➡ проведення лабораторних та інструментальних досліджень, зокрема: розгорнутий клінічний та біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, глюкоза, швидкі тести на вірусні гепатити В та С, ВІЛ, ЕКГ тощо.
???? Щоб отримати таку допомогу безоплатно, пацієнт повинен мати електронне направлення з відповідним діагнозом, видане лікарем-фтизіатром. Пацієнт звертається у найближчий заклад первинної допомоги, який має контракт з НСЗУ за пакетом «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги».
???? Договір з НСЗУ на супровід та лікування пацієнтів з туберкульозом уклали 434 заклади первинної ланки. Знайти їх можна на нашому дашборді https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts або запитати у оператора контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
 

Популярні новини