Loading...

Що потрібно пацієнту, аби отримувати “Доступні ліки” від серцево-судинних захворювань, профілактики інфарктів та інсультів, діабету ІІ типу і бронхіальної астмиЗа програмою реімбурсації «Доступні ліки» пацієнти можуть отримати безоплатно чи з незначною доплатою лікарські засоби від певних хронічних захворювань. “Доступні ліки” можна отримати лише за електронним рецептом ????
Нагадуємо, що потрібно пацієнту, аби отримувати “Доступні ліки” від серцево-судинних захворювань, профілактики інфарктів та інсультів, діабету ІІ типу і бронхіальної астми:
???? укласти декларацію із терапевтом/педіатром/сімейним лікарем;
???? мати встановлений діагноз відповідного хронічного захворювання;
???? лікуватися амбулаторно, а не в стаціонарі;
???? отримати е-рецепт на “Доступні ліки”. Е-рецепт пацієнтам із цими захворюваннями виписує виключно сімейний лікар/терапевт/педіатр.
 
 
❌ Зверніть увагу: лікарські засоби за програмою Доступні ліки” не можна отримати без встановленого відповідного діагнозу або для лікування інших станів. Наприклад, якщо лікар призначає будесонід при бронхіті або метформін при метаболічному синдромі, він не виписує електронний рецепт на ці препарати. Пацієнт купує ці ліки за власний кошт.
Адже через програму “Доступні ліки” держава компенсує витрати на лікарські засоби тим пацієнтам, які внаслідок свого стану здоров'я потребують прийому певних ліків на постійній основі. Іноді - все життя. А програма “Доступні ліки” дозволяє зробити лікування хронічних захворювань більш доступним.
Які саме препарати включені до програми можна прочитати тут.
 

Популярні новини