Loading...

Що потрібно знати пацієнту у міжнародний день радіології?8 листопада відзначається Міжнародний день радіології, яка сьогодні дозволяє проводити якісну медичну візуалізацію, а відтак діагностику і лікування різноманітних хвороб.
????За Програмою медичних гарантій, рентгенографія, ультразвукові дослідження, комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія та інші дослідження є безоплатними для пацієнтів. Для цього потрібне направлення сімейного або лікуючого лікаря.
????Якщо лікар вирішує, що пацієнту необхідно оглянути внутрішні органи на УЗД, він виписує відповідне електронне направлення на обстеження. Із ним пацієнт може звернутися в будь-який заклад, який має угоду з НСЗУ за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. Але перед цим слід уточнити, чи має конкретна поліклініка відповідне обладнання і фахівця. Детальніше тут.
????Якщо йдеться про КТ чи МРТ у випадках, які не є невідкладними, наприклад, для онкодіагностики чи огляду легень при респіраторній інфекції, то направлення лікаря є обов’язковим — у такому випадку обстеження є безоплатним для пацієнта. Тут є деталі про те, хто виписує пацієнту е-направлення.
❌Направлення не потрібне лише в екстрених випадках. Наприклад, пацієнтів із підозрою на інсульт або інфаркт бригада екстреної медичної допомоги має транспортувати у медичні заклади, які уклали угоди з НСЗУ за відповідними пакетами. Це гарантія, що пацієнтам проведуть візуалізацію на КТ, МРТ чи ангіографі, встановлять причини хвороби й оперативно почнуть лікування. Читайте у попередніх постах про обстеження при інсульті та інфаркті.
Звертаємо увагу, що при лікуванні у стаціонарі усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг і зробити обстеження можна відразу в тій самій лікарні, де пацієнта госпіталізували.
 

Популярні новини