Loading...

Що потрібно знати про паліативну допомогу????? За визначенням ВООЗ, паліативна допомога - це підхід, який покращує якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які стикаються з проблемами, пов'язаними з небезпечною для життя хворобою. Такий підхід запобігає стражданням та полегшує їх завдяки ранньому виявленню, правильній оцінці та лікуванню болю й інших супутніх симптомів.
???? Паліативна медична допомога може бути надана як в лікарні або хоспісі, так і вдома. Для пацієнта з обмеженим прогнозом тривалості життя це означає вибір: перебувати або на лікарняному ліжку, або вдома з близькими людьми.
???? НСЗУ підписала договори про надання паліативної допомоги із 726 медичними закладами:
➡ у 602 медзакладах можна отримати паліатвну допомогу в стаціонарних умовах;
➡ у 481 - мобільну паліативну допомогу.
???? У закладах, які мають контракт з НСЗУ, пацієнт отримує безоплатно в стаціонарі:
➡ оцінку стану пацієнта чи пацієнтки, лікування симптомів захворювання;
➡ лікування хронічного больового синдрому;
➡ лікарське спостереження та цілодобовий медсестринський догляд;
➡ проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень;
➡ кисневу терапію, респіраторну підтримку;
➡ навчання родини та доглядачів особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень та дотриманню рекомендацій та ін.
???? Мобільну паліативну допомогу мультидисциплінарна команда надає пацієнту за місцем перебування. За цим пакетом пацієнт чи пацієнтка отримує безоплатно:
➡ оцінку соматичного та психоемоційного стану;
➡ запобігання та лікування хронічного больового синдрому. Тобто працівники мобільної бригади можуть виписати рецепт на наркотичні та ненаркотичні знеболювальні препарати, але купує ці ліки пацієнт за власні кошти (якщо у місці проживання відсутня відповідна місцева програма з забезпечення пацієнтів такими ліками в амбулаторних умовах;
➡ лабораторні та інструментальні обстеження та ін.
Мобільна паліативна команда має відвідувати пацієнта або контактувати з ним віддалено не менше ніж 1 раз на тиждень. Також заклад має забезпечити цілодобовий контактний номер для консультування таких пацієнтів.
???? Повний перелік послуг читайте на сайті НСЗУ https://nszu.gov.ua/vimogi-pmg-2021. Для цього оберіть п.34 (стаціонарна паліативна допомога) та п.35 (мобільна паліативна допомога) розділ “Специфікація”.
???? Аби отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнт має звернутися до свого лікаря (сімейного або лікуючого), який за необхідності випише направлення на отримання мобільної чи стаціонарної допомоги.
 

Популярні новини