Loading...

Що потрібно знати про хворобу Альцгеймера?Сьогодні - Міжнародний день поширення інформації про хворобу Альцгеймера. Тож розповідаємо, що потрібно знати про хворобу Альцгеймера ????
???? Хвороба Альцгеймера – це неврологічний розлад, який призводить до атрофії та загибелі мозку і є найпоширенішою причиною деменції. Так, серед приблизно 50 млн людей у світі з деменцією від 60% до 70% мають хворобу Альцгеймера.
???? Ризик розвитку хвороби Альцгеймера зростає з віком, але варто знати, що це захворювання не є обов’язковим при старінні.
???? Головний симптом хвороби – це втрата пам’яті. А забування недавніх подій чи розмов може бути першим дзвіночком. Про розвиток хвороби Альцгеймера також можуть свідчити такі ознаки:
➡ людина починає погано орієнтуватися у просторі та часі;
➡ губить речі або постійно кладе їх не на звичні місця;
➡ стає все складніше виконувати повсякденні справи
➡ виникають проблеми із концентрацієї ууваги, підрахунками грошей, веденням діалогу;
➡ нетипово змінюється поведінка та ін.
???? Якщо помітили в себе чи своїх близьких такі симптоми, які проявляються постійно, – заплануйте візит до свого сімейного лікаря. Він, оцінивши стан пацієнта, порадить до якого саме лікаря потрібно звернутися та які обстеження зробити.
Займатися самолікування категорично не можна. По-перше, це зашкодить здоров’ю. По-друге, препаратів, які би могли повністю вилікувати хворобу Альцгеймера, не має. Ліки можуть лише тимчасово поліпшити стан пацієнта чи уповільнити розвиток симптомів
???? Точну причину виникнення хвороби Альцгеймера назвати важко. Вчені досі шукають точні причини явища, коли нейрони в мозку втрачають зв’язки одне з одним і врешті гинуть. Вважається, що в більшості людей хвороба виникає через поєднання генетичних чинників, способу життя і навколишнього середовища.
???? Хворобі Альцгеймера неможливо запобігти. Але дослідження показують, що здорове харчування, фізичні вправи і хороші звички можуть знизити ризик не лише серцево-судинних захворювань, але й деменцій.
Що робити:
➡ регулярно займатися спортом;
➡ їсти вдосталь свіжих продуктів, корисних олій, уникати насичених жирів (так звана середземноморська дієта);
➡ стежити за рівнем цукру, холестерину та кров’яного тиску;
➡ не курити.
Крім того, вчені помітили, що корисною для здоров’я мозку є соціалізація та розумова праця. Тому слід не забувати про читання, настільні ігри, танці, гру на інструментах та вечірки з приємним спілкуванням.

Популярні новини