Loading...

Що робити при ГРВІ та підвищеній температурі?Ліків від застуди не існує. Десятки “противірусних” препаратів, які рекламуються по телевізору і без рецепта продаються в аптеках, не є дієвими. ГРВІ, тобто гостра респіраторна вірусна інфекція, проходить у середньому за сім днів. Усе, що може зробити пацієнт — це полегшити симптоми: кашель, нежить, гарячку.
Як поліпшити свій стан при застуді:
????Багато пийте. Вода, теплий чай з лимоном, нежирний бульйон допомагають послабити закладеність носа та запобігають зневодненню. Уникайте солодких газованих напоїв, кави та алкоголю, вони лише посилюють зневоднення.
????Відпочивайте. Тіло має витрачати енергію на одужання.
????Пом’якшуйте біль у горлі. Можна полоскати його солоною водою, їсти морозиво (але небагато: пам’ятайте про цукор), смоктати м’ятні льодяники чи користуватися охолоджувальним спреєм.
????Полегшуйте нежить. Промивайте ніс спеціальним сольовим спреєм. Також можна скористатися судинозвужувальним засобом, але з дотриманням інструкції, тому що він викликає звикання.
????Боріться з болем, ломотою та гарячкою. Не потрібно їх терпіти, якщо почуваєтеся недобре — допоможе знеболювальне. Найкраще для цього підходять парацетамол або ібупрофен, які продаються без рецепта. Дотримуйтеся дозування, вказаного в інструкції.
????Стежте за якістю повітря в кімнаті. Воно має бути свіжим та вологим. Для цього робіть регулярні провітрювання (ні, вам не зашкодить прохолодне повітря з вулиці). Також може допомогти зволожувач повітря, але не забувайте регулярно його мити і міняти воду.
❌НЕ приймайте антибіотики. Ці препарати не є дієвими проти вірусних захворювань і можуть тільки зашкодити, сформувавши стійкість бактерій до ліків. Детальніше тут.
❗️Якщо після кількох днів вам не стає краще, або стан погіршується, або з’явилися незнайомі симптоми — зверніться до свого лікаря. Для цього не обов’язково іти в медичний заклад, туди можна зателефонувати або написати лікарю напряму, якщо він дав такий дозвіл (про правила спілкування з лікарем ми писали тут).
❗️Викликати “швидку” при застуді не потрібно, медики не повинні приїздити лише для того, щоб порадити жарознижувальний засіб. Коли справді потрібно телефонувати 103, ми пояснювали тут.
 

Популярні новини