Loading...

Що таке «Доступні ліки»?На вході до багатьох аптек є позначка “Доступні ліки”. І це не маркетинговий хід, а державна програма, за якою можна отримати певні ліки безоплатно або невеликою доплатою.
???? За ці ліки платить Національна служба здоров’я України в межах Програми медичних гарантій. В програму входять ліки для лікування:
????серцево-судинних захворювань - 205 препаратів, зокрема з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів - 24 препарати;
????цукрового діабету II типу - 48;
????бронхіальної астми - 18.
???? Загалом в «Доступні ліки» включено 297 лікарських засобів, 93 з яких можна отримати безоплатно, інші ж - з доплатою. Лише вартість ліків від ревматичних хвороб пацієнт сплачує повністю.
???? Щоб отримати “Доступні ліки” потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, він сформує електронний рецепт, а на ваш телефон прийде код. Детальніше про умови, за яких пацієнт може розраховувати на електронний рецепт на “Доступні ліки”  ми розповідали тут.
???? Отримати лікиможна в аптеці з позначкою “Доступні ліки”. Нині у програмі беруть участь понад 10 500 аптек і аптечних пунктів по всій країні. Актуальний перелік аптек, який щодня оновлюється, можна переглянути на сайті НСЗУ https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map.
Також дізнатися, де знаходиться найближча аптека з “Доступними ліками”, можна за телефоном контакт-центру НСЗУ 16-77.
???? Із 1 жовтня до програми "Доступні ліки" будуть включені інсуліни та ліки для пацієнтів із розладами психіки й поведінки та з епілепсією.
 

Популярні новини