Loading...

Що таке реімбурсація?Мабуть кожен зустрічав у ЗМІ це слово – реімбурсація, коли мова йшла про програму “Доступні ліки”. І ймовірно, воно могло здавватись не зовсім зрозумілим. Отже, реімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів. Взагалі це загальноприйнята в міжнародній практиці охорони здоров'я назва процесу, за допомогою якого можна впливати на доступність лікарських препаратів та медичних послуг для населення.
НСЗУ в межах Програми медичних гарантій укладає договори про реімбурсацію лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах:
???? серцево-судинних захворювань - 205 препаратів, зокрема з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів - 24 препарати;
???? цукрового діабету II типу - 48;
???? бронхіальної астми - 18;
???? ревматичних хвороб - 2.
???? До списку ліків, які можна отримати за програмою, включено 297 лікарських засобів, 93 з яких можна отримати безоплатно, інші ж - з доплатою. Лише вартість ліків від ревматичних хвороб пацієнт сплачує повністю.
???? “Доступні ліки” можна отримати лише за електронним рецептом у понад 9800 аптеках і аптечних пунктах по всій країні. Актуальний перелік аптек, який щодня оновлюється, є на сайті НСЗУ nszu.gov.ua. Також дізнатися, де знаходиться найближча аптека з “Доступними ліками”, можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
 

Популярні новини