Loading...

Що таке вільний доступ до реанімації і що він передбачає?Таке питання іноді виникає у рідних тих тяжкохворих пацієнтів, які перебувають у відділенні інтенсивної терапії. Ось які важливі речі потрібно знати ????
???? “Порядок допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії”, затверджений наказом МОЗ №562, діє вже понад 5 років. Національна служба здоров’я також переконана, що активне залучення родини у процес лікування та догляду значно поліпшує фізичне та психосоціальне здоров’я пацієнта. Саме тому виконання цього наказу внесено у договір між НСЗУ та медичним закладом, де є відділення інтенсивної терапії ????
Вільний доступ став нормою.
????Відвідувачем пацієнта в реанімації може бути будь-яка особа, незалежно від родинних стосунків. Але відвідувати дитину у реанімації, можна лише за наявності усної згоди одного з батьків або законних представників пацієнта-дитини. Біля одного пацієнта одночасно можуть знаходитися не більше двох відвідувачів. Усі винятки обговорюються з лікарем ????????‍⚕
???? Рідні пацієнтів мають дотримуватись певних рекомендацій, зазначених у вищезгаданому “Порядку…”, а також загальних правил етичної поведінки. Адже дотримання цих правил є необхідним для забезпечення безпеки та інтересів саме пацієнтів. Зокрема:
✅ У жодному разі не слід заходити до реанімаційного відділення людям із симптомами застуди. Навіть легкими. Або якщо нещодавно був контакт з носієм інфекційного захворювання. Також важливо дотримуватися вимог санітарно-протиепідемічного режиму, визначеного лікарнею, а також виконувати вимоги внутрішнього розпорядку відділення інтенсивної терапії.
✅ Не можна заходити до реанімації людям у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, або з відчутним запахом тютюну.
✅ Відвідувачі мають з повагою ставитись до приватності та спокою пацієнта, у тому числі інших пацієнтів, які знаходяться в палаті реанімації.
✅ В жодному разі не можна перешкоджати медичним працівникам виконувати свої професійні обов’язки, чіпати медичне обладнання та апаратуру. Пам'ятайте, що при необхідності проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру медичні працівники можуть попросити відвідувачів тимчасово залишити палату ВІТ. І цю вимогу обов’язково потрібно виконати.
???? Право на допуск до пацієнта будь-якого віку діє 24/7 і забезпечується лікарнею будь-якої форми власності. Але потрібно пам’ятати: відділення інтенсивної терапії - це не готель. Тут не можна вибрати умови. А лікарі та медичні сестри мають дбати, перш за все, про пацієнта, його життя та здоров’я.
???? І наостанок кілька корисних ресурсів та статей щодо вільного доступу до реанімації та правил поведінки:
➡ про права та обов’язки відвідувачів, а також дії, якщо їх не пускають до реанімації на сайті http://reanimation.in.ua/;
➡ що змінилось за п’ять років вільного доступу у відділення інтенсивної терапії у колонці голови ГО “Горизонталі” Anastasiya Leukhina П’ять років доступу в реанімації. Що змінилося;
➡ про те, як підготувати медиків і лікарні до відкритості реанімацій у колонці лікаря-анастезіолога Івана Черненка.
 

Популярні новини