Loading...

Що врахувати при виборі сімейного лікаря?Мабуть вже кожен відчув, наскільки важливо укласти декларацію з сімейним лікарем або лікаркою, щоб мати можливість вирішувати безліч питань, пов’язаних із здоров’ям. Підозра на COVID, скарги на високий або низький тиск, загострення хронічних хвороб, щеплення дитині… Або просто сказати “Дякую” за вчасно призначені обстеження та лікування, що дозволило уникнути проблем із погіршенням здоров’я. Цей перелік можна продовжувати.
 
 
Але іноді трапляється так, що пацієнт або лікар змінюють місце проживання або роботи. І тоді доводиться знову шукати, з ким укласти декларацію. Є й ті, хто досі з певних причин не обрав лікаря первинної медичної допомоги, і не знають, з чого почати. Тож що врахувати при виборі цього фахівця ?
Найголовніша порада - визначитись із найважливішими саме для вас критеріями. Вони можуть бути різними для кожної людини, в залежності від певних обставин, віку, потреб у послугах первинної медичної допомоги. Наприклад:
???? піша або транспортна доступність до амбулаторії, в якій приймає сімейний лікар;
???? готовність сімейного лікаря до спілкування та вирішення певного кола питань дистанційним шляхом;
???? експертність лікаря в лікуванні пацієнтів з певними діагнозами;
???? відношення лікаря до доказової медицини та вакцинації;
???? етична поведінка та толерантне ставлення до пацієнтів.
Скористайтеся порадами Твій сімейний лікар ➡ https://bit.ly/3hSbWU7.
Кілька слів про те, де шукати найближчу амбулаторію або лікаря ????
На нашому дашборді “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” ➡ https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmd-map міститься уся необхідна інформація про державні центри надання первинної медичної допомоги, приватні центри, а також лікарів-ФОП, які працюють за договором з НСЗУ. Ось тут ➡ https://bit.ly/3caY7N5 НСЗУ розповідала, як користуватись дашбордом, маючи стаціонарний комп’ютер.
Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за безоплатним номером 16-77. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.
А тут ➡ https://bit.ly/3caYO99 про те, що потрібно мати при собі, щоб укласти декларацію з лікарем.
 

Популярні новини