Loading...

Шо робити, якщо вам відмовляють в укладенні декларації?32 млн українців уже обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Але якщо ви досі не серед них, ваш лікар звільнився, ви переїхали чи просто вирішили змінити лікаря через якісь причини, а вам відмовляють в укладенні декларації — розповідаємо, як діяти.
1️⃣ Для початку знайдіть медичний заклад, який надає первинну допомогу. Їх перелік є на дашборді. Обравши у фільтрах потрібний населений пункт, заклад і спеціалізацію лікаря, побачите список прізвищ. Навпроти кожного лікаря є позначка: зелена галочка✅ або зелена стрілочка ⬆️. Галочка означає, що лікар уже досяг ліміту пацієнтів і не підписує декларацій. Стрілочка — вільні місця ще є.
2️⃣ Часом лікарі первинки працюють на пів ставки, тому набирають менше пацієнтів, ніж передбачає ліміт. У реєстратурі медичного закладу можна уточнити, чи підписує ще декларації певний лікар.
3️⃣ Якщо дашборд показує, що в медичному закладі є лікарі з ненабраним лімітом, але пацієнту все одно відмовляють у підписанні декларації — слід звернутися до керівника закладу.
4️⃣ Також можна пошукати лікаря не в звичній амбулаторії чи поліклініці, а в приватному медичному центрі. Вони також підписують договори з НСЗУ на надання безоплатних послуг. Як і лікарі приватної практики. Їх кількість постійно зростає. Оберіть на дашборді форму власності закладу — приватна або ФОП — і перевірте, можливо, поряд є лікарі, з якими ще можна підписати декларацію.
❗️Нагадуємо, що ліміт — це рекомендований для кожного лікаря обсяг практики, тобто кількість декларацій із пацієнтами. Для терапевта лімітом є 2000 декларацій, для сімейного лікаря — 1800, для педіатра — 900. Ліміти потрібні для того, щоб лікар міг надавати якісну медичну допомогу кожному пацієнтові.
Якщо ж трапилося так, що у вашому населеному пункті всі лікарі первинки вичерпали ліміт, то з вами все одно мають укласти декларацію, адже рекомендована кількість пацієнтів не означає максимум. Якщо відмовляють — зверніться до місцевого департаменту охорони здоров’я та до НСЗУ.

Популярні новини