Loading...

Статистика віл і туберкульозу в Україні: червнь 2021 рокуВІЛ-інфекція

У червні 2021 року в Україні офіційно зареєстрували 1 328 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 352 пацієнтів діагностовано СНІД, а 130 людей померли від СНІДу.
Шляхи інфікування ВІЛ в Україні у червні 2021 року:
▪ гетеросексуальний — 796;
▪ гомосексуальний — 47;
▪ парентеральний — 480;
▪ вертикальний — 156;
▪ невідомий — 1.
 
 
⚡ ВІЛ-інфекцію, як і багато інших, можна ефективно лікувати! В Україні антиретровірусні препарати доступні для кожної людини з ВІЛ та надаються безкоштовно. Більше дізнавайтеся тут
Антиретровірусна терапія пригнічує розмноження ВІЛ в організмі, допомогає відновити функції імунної системи, а отже, продовжує та підвищує якість життя ВІЛ-інфікованих людей.
☝️ Якщо вчасно виявити ВІЛ та дотримуватися призначеного лікування, можна досягти такого рівня, що кількість вірусу імунодефіциту людини в крові стає настільки мізерна, що він не проявляється в аналізі крові. До того ж ВІЛ-позитивні люди з пригніченим вірусом не можуть передавати його здоровим, навіть через статевий акт.
Швидкий тест можна зробити у сімейного лікаря, у кабінетах інфекційних захворювань, у кабінетах «Довіра», у центрах СНІДу та ін. Це безкоштовно, безболісно і потребує лише краплі крові та 15 хв вашого часу.
 

Туберкульоз

У червні 2021 року в Україні зареєстровано 1 542 випадки туберкульозу:
▪ 1 231 новий випадок захворювання;
▪ 309 пацієнтів з рецидивом;
▪ 27 пацієнтів, які відновили лікування після перерви;
▪ 72 пацієнти, які розпочали повторне лікування після невдалого;
▪ 28 інших випадків;
▪ 2 пацієнти з невідомою історією попереднього лікування.
Загалом у червні 2021 року від туберкульозу лікувалися 12 777 людей.
☝️ Симптоми туберкульозу можуть бути непомітними впродовж багатьох місяців, тож люди часто звертаються по допомогу на пізніх стадіях. Несвоєчасне звернення до лікаря призводить до подовження терміну лікування та виникнення ускладнень захворювання.
???? На фоні пандемії прискіплива увага до свого здоров'я набула подвійного значення, адже лише за клінічними симптомами відрізнити туберкульоз від коронавірусної хвороби досить складно. Крім того, у пацієнта можливе їх поєднання.
Туберкульоз важливо виявити на ранній стадії, адже тоді пацієнт може з перших днів розпочати лікування амбулаторно із дотриманням заходів інфекційного контролю.
Туберкульоз — виліковний! Лікування туберкульозу в Україні безкоштовне.

Популярні новини